رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر سبزوار از برگزاری همایش دو رورزه کیچه در سبزوار خبر داد.

به گزاش بصیر سبزوار،مسعود پسندیده یکشنبه شب در نشست خبری این همایش با بیان اینکه کوی گلستان دارای قابلیت های فراوان گردشگری است ادامه داد: متاسفانه این منطقه سال ها است که محصور مانده و ما امروز با هدف شناساندن قابلیت های موجود در منطقه اقدام به برگزاری این هماش کرده ایم.

 

وی با اشاره به اینکه  ساکنین این منطقه از قدیمی ترین افرادی هستند که در سبزوار حضور داشته اند ادامه داد: این  قوم حدود ۷۰۰سال گذشته به سبزوار مهاجرت کرده و همچنان هویت خود را حفظ کرده اند.

 

پسندیده با بیان اینکه متاسفانه در دوره ها مختلف مدیریت شهری نظراتی مبنی بر خریداری زمین های این منطقه از ساکنین و پخش آنها در سطح شهر بوده است اظهارداشت: این اقدام سبب از دست دادن یکی از فرصت های مهم در جذب گردشگر خواهد شد.

 

عضو شورای شهر سبزوار ادامه داد: کوی گلستان با ۸هکتار وسعت و ۵هزار نفر جمعیت سال ها است وعده ها مسئولان را برای بهبود وضعیت گوش داده اند و برگزاری این همایش تنها برای نمایان کردن معظلات این محل است.

 

وی با بیان اینکه حل معظلات کوی گلستان باید با مشارکت اهالی اینمنطقه صورت گیرد تاکید کرد: اهداف این همایش دو روزه که در تاریخ دوم و سوم اردیبهشت برگزار خواهد شد تنها پرداتن به معظلات موجود است و مسئولان باید راه حل های مرتبط را ارائه دهند.

 

پسندیده همچنین با بیان اینکه برقراری ارتباط موثر بین اهالی ساکن در این منطقه و دیگر نقاط شهر را ار اهداف برگزاری این همایش دانست و تصریح کرد: با ایجاد این ارتباط و رونق کسب وکار در این منطقه بسیاری از معظلات حل خواهد شد.

 

انتهای پیام/