رئیس اداره اوقاف سبزوار از آمادگی یقاع متبرکه شهرستان برای پذیرایی بیش از 130هزار زائر نوروزی خبرداد.

 

حجت الاسلام حسین نیساری در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه شش بقعه متبرکه برای پذیرایی از زائران در طرح آرامش بهاری سال ۹۵در نظر گرفته شده است اظهارداشت: سه بقعه متبرکه امامزاده شعیب(ع)،امامزاده یحیی(ع)و امامزاده حسن در محدوده شهر و بقاع متبرکه  روستاهای نزل آباد نوده انقلاب و خسروجرد به علت همجواری با مسیر تردد زائران برای این منظور در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۱۰هزار زائر در طررح آرامش بهاری در این زیارتگاه ها مستقر شده و از برنامه ها و امکانات بهره برده اند تصریح کرد: با توجه به افزایش سالانه حجم مسافرین نورزی در سال جدید آمادگی برای افزایش ۲۰درصدی در تعدا زائرین در نظر گرفته شده است.

 

نیساری همچنین بیان داشت: برنامه تحویل سال در امازاده شعیب(ع)همراه با اجرای برنامه های فرهنگی پخش پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و خواندن ادعیه برگزار خواهد شد.

 

وی با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی در طول ایام نوروز در بقاع متبرکه ادامه داد: برپایی غرفه های معرفتی مشاوره خانواده و پاسخگویی به مسائل شرعی از جمله این برنامه ها خواهد بود.

 

 

رئیس اداره اقاف و امور خیریه شهرستان در ادامه به اجرای طرح دست های مهربانی در آستانه سال نو اشاره کرد وافزود: در این طرح به منظور از دستگیری از نیازمندان جامعه توسط خیرین و واقفان ۵۰۰بن خرید کالا به ارزش ۲۵۰میلیون ریال در بین نیازمندان توزیع شد.

 

انتهای پیام/