مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خراسان رضوی گفت: دشمنان برای نفوذ به کشور به دنبال سست کردن بنیان خانواده هستند.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد عبداللهی در مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی مساجد در سبزوار اظهارداشت: هدف از شکل گیری این کانون ها پیاده سازی فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی ایران بوده است.

وی با اشاره به نقش پررنگ خانواده درفرهنگ و جامعه ایرانی تاکید کرد: فرهنگ ایرانی مبتنی بر آموزه های اسلامی است و خانواده رکن اصلی فرهنگ در جامعه ایران را دارد.

عبداللهی با اشاره به سرعت بالای تحولات فرهنگی در جوامع تصریح کرد: ایران به عنوان یک هدف برای کشورهای غربی و به ویژه استکبار قرار داشته و دشمنان سعی می کنند تا ازاین فرصت به نفع خود استفاده کرده و بنیان خانواده را تا حد ممکن از بین ببرند.

 

وی مسئله نفوذفرهنگی در کشور را به مراتب تاثیر گذار تر از مسال اقتصادی دانست وخاطر نشان کرد: با تغییر در فرهنگ یک کشور به راحتی می توان روحیات و سبک زندگی افراد را در دست گرفت و به هرسمتی سوق داد.

 

وی به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در ترویج فرهنگی دینی قرآنی در بین خانواده ها اشاره کرد و ادامه داد: راهکار ما برای مقابله با این نقشه دشمن کاربردی کردن شیوه های سبک زندگی قرآنی در خانواده است.

 

در پایان این مراسم از نفرات برتر و برگزیده ی جشنواره های قرآنی مدهامتان ،  چهل چراغ و غدیر  در سبزوار تقدیر شد.