فرزند یکی از جانباختگان فاجعه منا گفت: شش ماه است که هیچ اطلاعی از وضعیت پدر نداریم و سرنوشتش برای ما نامعلوم مانده است.

به گزارش بصیرسبزوار،محمد دشتی فرزند محمود دشتی از جانباختگان فاجعه منا درپاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر شرایط پدرش گفت: بعد از گذشت شش ماه هنوز پیکر پدرم به کشور بازنگشته و مسئولین نیز پاسخ مناسبی در این خصوص به خانواده ما نداده اند.

وی با بیان اینکه ابتدا نام پدرم را در بین مجروحین اعلام کردند و بعد در بین مفقودین اعلام شد اظهارداشت: به گفته یکی از همسفران پدر که از دوستان قدیمی وی نیز می باشد پدر بنده در حاده مجروح شده و در بیمارستان منا بستری بوده است.

محمد دشتی شرح ماجرای مفقود شدن پدرش را اینگونه بیان کرد: پدر در بیمارستان مکه بستری بوده که وی را برای انتقال به بیمارستان مکه به دلیل تجهیزات بیشتر آماده کرده اند اما هیچ گاه پدر به بیمارستان مکه منتقل نشده و در بین راه به آمار مفقودین اضافه شده است.

وی در خصوص پیگیری ها برای بازگشت پیکر پدرش به کشور به خبرنگار ما گفت: طبق گفته مسئولین سازمان و حج و زیارت پدرم در عربستان دفن شده است اما هیچ اثر و نشانی ندارد.

دشتی ادامه داد:تا کنون ۲مرتبه اقدام به آزمایش DNAکرده ایم که متاسفانه هیچ پاسخ درستی از سوی مسئولان دریافت نمیکنیم.

وی همچنین از رفتار دوگانه مسئولان ابراز ناراحتی کرد وادامه داد: دوهفته گذشته به ما اعلام کردند که پیکر را به تهران انتقال داده و ما را برای شناسایی فراخواندند اما متاسفانه اعلام کردند که پاسخ آزمایش مطابقت نداشته است.

 

انتهای پیام/