مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه سبزوار از اعزام بیش از 800نفر از دانش آموزان و دانشجویان سبزواری به اردوهای راهیان نور خبر داد.

احسان یاوری در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به اعزام دانش آموزان و دانشجویان سبزواری به مناطق جنگی در قالب اردوهای راهیان نور اظهارداشت: حضور این قشر از جامعه در مناطق جنگی و آشنایی آنها با خاطرات و رشادت های رزمندگان اسلام تاثیرات فراوانی را در فضای آموزشی و سبب ارتقای روحی و معنوی دانش آموزان و دانشجویان خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه مدت این اردو هفت روز می باشد خاطرنشان کرد: در این مدت راویان دفاع مقدس وپیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که خود در عملیاتهای مختلف حضور داشتند به تشریح مناطق و روند عملیاتهای دفاع مقدس و همچنین خاطراتی از همسنگران شهید خود می پردازند.

 

یاوری حضوردر این مناطق را فرصتی برای خود سازی دانست و تصریح کرد: آشنایی با رشادت های رزمندگان و اهداف والای آنها در حفظ اسلام و کشور درک ارزش های والای انسانی خواهد که با درک صحیح این ارزش ها می توان در راستای خود سازی گام برداشت.

 

مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه سبزوار تاکید کرد:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه یکی از ضروریاتی است که باید همه ساله و در ایام مختلف در قالب برنامه های هنری، فرهنگی و زیارتی گرامی داشته شود تا نسلهای آینده انقلاب دلاورمردی های رزمندگان اسلام را از خاطر نبرند.

 

یاوری در پایان یادآور شد: اعزام اقشار مختلف مردم از پایگاه های بسیج نیز از ۷فروردین ماه آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/