مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار از اطفاء 76مورد آتش سوزی در سه ماه اخیر در شهرستان خبر داد.

مهدی احمدی راد در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه در سه ماه گذشته ۷۶ مورد اطفاءحریق توسط آتش نشانان در سبزوا رانجام شده اظهارداشت: این رقم نبرای مدت مشابه در سال گذشته ۶۸ مورد بوده است.

 

وی همچنین با بیان اینکه از سال ۸۸سازمان آتش نشانی در مقوله پیشکیری و اقدامات ایمنی ورود کرده است تصریح کرد: خوشبختانه با آموزش ها لازم در سال جاری هیچ موردی از مرگ خاموش در شهرستان مشاهده نشد.

 

احمدی با اشاره به لزوم تامین بالابرهای هیدرولیک برای شهرهای بالای ۲۵۰هزار نفر جمعیت تاکید کرد: براساس مصوبه دولت ۲هزار میلیارد ریال برای خرید این بالابر ها اختصاص یافته است که امیدواریم پس از ابلاغ اقدامات خرید نیز انجام گیرد.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری سبزوار همچنین به کلنگ زنی ایستگاه شماره ۵آتش نشانی در هفته سبزوار اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: این ایستگاه در هفته سبزوار سال آینده به بهره برداری برسد.

 

وی ادامه داد: با بهره برداری از این ایستگاه تعداد ایستگاه های مورد نیاز در شهرستان به ازای هر ۵۰هزار نفر یک ایستگاه به حد استاندارد خواهد رسید.

 

احمدی راد همچنین میانگین حضور در صحنه توسط ماموران آتش نشانی بعد از اعلام خبر را ۳الی ۴دقیقه عنوان کردو تاکید کرد: با ساخت یک ایستگاه در محله چهل متری که از نواحی پرخط محسوب می شود این رقم به ۳دقیقه و  کمتر نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی سبزوار همچنین با اشاره به درپیش بودن آخرین چهارشنبه سال تاکید کرد: از هم اکنون اکیپ های ۱۲گانه سازمان به صورت آماده باش برای موارد روز چهارشنبه سوری قرار گرفته اند.

 

احمدی راد تاکید کرد: از یک ماه پیش با تذکر به صنوف آپاراتی و تعویض روغن مبنی بر جمع آوری لاستیک ها بلااستفاده اقدام شده و از امروز نیز اقدام به جمع آوری لاستیک ها خواهیم کرد.

 

وی با هشدار نسبت به خطرات محتمل دراین روز در پی آتش سوزی ها ادامه داد: با ایجاد کارگروه های مشترک با نیروی انتظامی و روابط عموی شهرداری نسبت به آگاه سازی مردم اقدام خواهد شد.

 

انتهای پیام/