رئیس اداره منابع طبیعی از توزیع ده هزار اصله نهال در هفته درختکاری در سبزوار خبرداد.

 

قاسم آخوندی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه توزیع نهال یکی از اصلی ترین اقدامات این اداره در هفته مابع طبیعی می باشد ادامه داد: هممان با آغاز هفته منابع طبیعی در سال جاری ده هزار اصله نهال توزیع خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس درخواستهای مردمی شهرداری و دهیاری ها و ادرات کار توزیع نهال انجام خواهد شد تاکید کرد:گرچه این تعداد نهال برای شهرستان کافی نمی باشد اما براساس سهمیه بندی که از استان انجام گرفته و با توجه به محدودیت ها این تعداد نهال به سبزوار اختصاص یافت است.

 

وی همچنین با بیان اینکه طرح ترسیب کربن در روداب اجرا شده است تاکید کرد: برای توجیه هرچه بیشتر کشاورزان و توجه به این طرح مراسم روز درختکاری با حضور مسئولین در این منطقه انجام خواهد شد.

 

آخوندی با اشاره به اینکه طرح ترسیب کربن پروژه ای ملی است تصریح کرد: در این طرح نوعی توانمند سازی جوامع محلی و روستایی در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه تمام منابع موجود در روستا مورد بررسی قرار خواهد گرفت بیان داشت: وجود خانه بهداشت،رشد مسائل اجتماعی،تعداد چاه های عمیق موجوددر روستا و امکانات دیگر روستایی مورد کنترل و بررسی قرار خواهد گرفت تا بهترین الگو برای زندگی روستاییان ارائه شود.

 

رئیس منابع طبیعی سبزوار با بیان اینکه در برخی از مناطق کشاورزی و دامداری مقرون به صرفه نیست تصریح کرد: این طرح با در نظر گرفتن پتانسیل های موجود در یک منطقه و توانمند کردن جوامع محلی سعی در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها با ایجاد درآمد پایدار در روستا دارد.

 

وی طرح ترسیب کربن را طرحی برای نجات مناطق بیابانی در معرض خطر دانست و عنوان کرد: با تلاش های فراوان توانستیم این طرح را در سبزوار به اجرا درآوریم.

انتهای پیام/