مدیر فرهنگی کمیته امداد سبزوار از برگزاری مسابقات ورزشی قرآنی فرزندان مددجوی استان در سبزوار خبرداد.

 

رضا درخشنده در گفتگو با بصیر سبزوار از برگزاری چهارمین دوره مسابقات استانی تحت عنوان جشنواره قرآنی ورزشی یادواره شهدا به میزبانی سبزوار خبرداد و اظهار داشت: این مسابقات از ۱۲اسفند به مدت سه روز و در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار خواهد شد.

 

وی بابیان اینکه ۱۷۵دانش‌آموز پسر از هفت شهرستان در قالب تیم‌های ورزشی و قرآنی در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت تصریح کرد: شهرستان‌های مشهد ،نیشابور،تربت‌جام،تربت‌حیدریه،قوچان ،خلیل‌آباد و سبزوار در این مسابقات حضور دارند.

 

درخشنده همچنین ادامه داد: ۵شهرستان چناران،نیشابور،سبزوار کاشمر و جغتای نیز در قالب تیم های دختران در شهرستان جغتای مسابقات را برگزار خواهند کرد.

 

میر فرهنگی کمیته امداد سبزوار بابیان اینکه علاوه بر رشته‌های ورزشی والیبال ،تنیس روی میز و دومیدانی رشته‌های مفاهیم قرآن و حفظ نیز در جشنواره شرکت‌کننده دارد تأکید کرد: برگزاری این مسابقات ورزشی و قرآنی باهدف پرورش بعد جسمانی و معنوی دانش آموزان برگزار خواهد شد.

 

وی ایجاد زمینه‌های انس با قرآن ،ترویج فرهنگ قرآنی از طریق ایجاد رقابت سالم را از دیگر اهداف برگزاری چهارمین دوره از مسابقات استانی برشمرد و افزود: شناخت و شکوفایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان در کنار ابعاد معنوی کمک شایانی برای ایجاد جامعه‌ای سالم در تمام ابعاد خواهد کرد.

 

درخشنده در پایان یادآور شد : منتخبین این دوره جشنواره به مسابقات کشوری را ه پیدا خواهند کرد.

 

اختتامیه این مسابقات همزمان با روز احسان و نیکوکاری و با حضور مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در دانشگاه حکیم برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/