فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سبزوار گفت: شهدا با ایستادگی در برابر استکبار آن‌ها را به‌زانو درآوردند.

به گزارش بصیر سبزوار،سرهنگ پاسدار امین‌الله مظلوم در یادواره ۱۷۵ شهید غواص و شهدای دانشگاه پیام نور بابیان اینکه شهدا نزد خداوند جایگاه ویژه‌ای دارند اظهار داشت: برگزاری یادواره‌ها به این خاطر است که تذکری برای ما باشد تا جان‌فشانی و رشادت‌های شهدا را از یاد نبریم.

 

وی با اشاره به اینکه عزت،افتخار و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهدا است تأکید کرد: قدرت ایمان رزمندگان در ۸سال دفاع مقدس سبب پیروزی اسلام شد.

 

مظلوم به اتحاد ابرقدرت‌های شرق و غرب در جنگ ۸ساله در برابر ایران اشاره کرد و افزود: ابرقدرت‌های شرق و غرب برای جلوگیری از گسترش روحیه انقلابی و فراگیر شدن انقلاب اسلامی سعی در از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند.

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سبزوار با اشاره به دستگیری ملوانان ارتش آمریکا در خلیج‌فارس تصریح کرد: زانو زدن نیروهای آمریکایی نشان از پوشالی بودن قدرت آن‌ها است.

 

همچنین رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی در این مراسم با بیان اینکه تازگی یاد و خاطره شهدا را باید در جامعه حفظ کنیم ابراز داشت: حفظ ارزش ها و انتقال آن به نسل بعد از جمله وظایف ما در محیط های دانشگاه است.

 

داورنیا ادامه داد: دریافت پیام شهدا توسط جامعه دانشگاهی سبب خواهد شد تا در تمام زمینه های از جمله علم و اخلاق به نقطه مطلوب برسیم.

 

گفتنی است در ابتدای مراسم ساختمان آموزی دانشگاه با مساحت ۲۴۰۰مترمربع در دوطبقه مشتمل بر ۶آزمایشگاه و ۱۲ اتاق آموزش با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۵میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

 

همچنین کتابخانه دیجیتالی دانشگاه با بیش از ۱۲هزار جلد کتاب در اختیار دانشجویان دانشگاه قرار گرفت.

 

انتهای پیام/