مدیرکل دفتر ارتقای سلامت خدمات پرستاری کشور گفت: امروزه کمبود پرستار در کشور به گفتمان واحدی تبدیل‌شده است.

 

به گزارش بصیر سبزوار،احمدنجاتیان در مراسم گرامی داشت روز پرستار در سبزوار بابیان اینکه استاندار جهانی ۴نفر پرستار برای هر تخت بیمارستانی است اظهار داشت: متأسفانه در ایران این رقم در حدود ۸/۱پرستار برای هر تخت می‌باشد.

 

وی با اشاره به اینکه این کمبود پرستار باعث اضافه‌کاری‌های اجباری حدود ۸۰درصد از کارکنان است تصریح کرد: در حال حاضر نیازمند جذب ۱۰۰هزار پرستار هستیم تا به شرایط نرمال نزدیک شویم.

 

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت خدمات پرستاری کشور با اشاره به جمعیت ۱۴۰هزارنفری پرستاران در کشور ادامه داد: جذب۱۰هزار پرستار در برنامه سال آینده قرارگرفته است.

 

نجاتیان بابیان اینکه پرستاری ازجمله مشاغل حرفه‌ای است که آمار بیکاری در آن حدود صفر است تأکید کرد: توزیع نامتقارن در برخی از شهرستان‌ها سبب شده تا در برخی از مناطق با ازدیاد و در برخی دیگر با کمبود نیرو مواجه باشیم.

 

وی همچنین بابیان اینکه برای جذب پرستار در مناطق مختلف نیازمند بورسیه پرستاران سال آخر برای خدمت داریم خاطرنشان کرد: دانشگاه شهید بهشتی این اقدام را برای دانشجویان سال آخر خود انجام داده است.

 

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت خدمات پرستاری کشورهمچنبن بر لزوم تعرفه گذاری خدمات پرستاری تأکید کرد و ادامه داد: مبلغ پرداختی کارانه پرستاران تا سه برابر افزایش پیداکرده هنوز هم به مبلغ واقعی نرسیده‌ایم.

 

نجاتیان بابیان اینکه در سال آینده سه برنامه عمده صلاحیت حرفه‌ای ،تعیین شاخص‌ها و توسعه خدمات پرستاری در منزل را در دستور کارداریم تصریح کرد: باید به سمت ارتقاء کیفی خدمات پرستاری افزایش دسترسی حرکت کنیم.

 

انتهای پیام/