اولین آزمایشگاه فناوری نانو در سبزوار بااعتبار2میلیارد و 100میلیون ریال تجهیز و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش بصیر سبزوار،مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در مراسم افتتاح این آزمایشگاه بابیان اینکه علم نانوتکنولوژی مرجع چهارمین انقلاب صنعتی در جهان خواهد بود اظهار داشت: استفاده بهینه و مطلوب از منابع به‌خصوص در صنایع ساختمان ازجمله کاربردهای این صنعت خواهد بود.

 

سید جواد حسینی همچنین بابیان اینکه در حال حاضر ۵۶ پژوهش سرا در کل استان خراسان داریم تأکید کرد: در حال حاضر در حدود ۴۱۰۰پژوهش داریم که باید این پژوهش‌ها را به مرحله اقدام برسانیم.

 

وی با اشاره به ایجاد سند بنیادین تحول در آموزش‌وپرورش تصریح کرد: آموزش‌وپرورش در وضعیت موجود مطلوب نیست و باید به سمت اجرایی کردن سند تحول حرکت کنیم.

 

حسینی بابیان اینکه آموزش پرورش در حال حاضر مدل تک‌ساعته، آموزش محور، کنکور زده و مدرسه گرا است خاطرنشان کرد: باید نظام آموزش‌وپرورشی داشته باشیم که به تمام ابعاد وجودی انسان ازجمله علم ،اخلاق،دین و تربیت توجه کرده و سعی در ارتقای آن‌ها داشته باشد.

 

وی همچنین به‌نظام تعیین سنجش صلاحیت علمی معلمین اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس این طرح معلمان رتبه‌بندی شده و حقوق دریافت خواهند کرد.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی بابیان اینکه دوره متوسطه دوم دوره آموزش نیمه تخصصی است تأکید کرد: از سال آینده دانش آموزان نمی‌توانند به‌دلخواه رشته تحصیلی را انتخاب کنند و این مسئله باید بر اساس ظرفیت‌های موجود و کسب امتیازات لازم برای تحصیل در رشته باشد.