مردم ثابت کرده‌اند که هر جا که لازم باشد حضور مؤثر و گسترده دارند، مطالبه ما این است که بستر مناسب حضور گسترده و حداکثری و فرصت جلوه گری حضور مردم به نحو احسن فراهم شود و حداقل کاری که در این زمینه می‌شود و باید کرد طولانی‌تر کردن مسیر راه‌پیمایی ۲۲ بهمن سبزوار از میدان شهید بهشتی (سی هزار متری) تا میدان کارگر است...

به گزارش بصیر سبزوار،تشکل‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سبزوار در نامه‌ای به ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان به دلیل نحوه برگزاری نه‌چندان مطلوب مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن سبزوار، خواستار تغییر مسیر راهپیمایی و کیفی‌تر برگزار شدن این رویداد مهم در شهرستان شدند.

در بخشی از این نامه آمده است: مردم ثابت کرده‌اند که هر جا که لازم باشد حضور مؤثر و گسترده دارند، مطالبه ما این است که بستر مناسب حضور گسترده و حداکثری و فرصت جلوه گری حضور مردم به نحو احسن فراهم شود.

متن کامل این نامه که به امضای ۵۰ تشکل و مجموعه فرهنگی سبزوار رسیده  ، در ادامه می آید:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

۲۲ بهمن ۵۷ نه‌فقط روز پیروزی انقلاب اسلامی و ۲۲ بهمن هرسال نه‌فقط سالروز بزرگداشت انقلاب اسلامی است بلکه ۲۲ بهمن از ۵۷ تا هرزمانی مرجع هویتی و نقطه رجوع برای بازخوانی و بازیابی انقلاب و نظام اسلامی در ایرانی است که می‌بایست برپاکننده تمدن اسلامی و زمینه‌ساز ظهور قائم آل محمد (ص) باشد.
فصل جدایی‌ناپذیر ۲۲ بهمن انقلاب اسلامی ایران، شور حضور از سر شعور مردمی است که سرافرازی را در فرمان‌بری از ولایت مطلقه فقیه و نایب برحق امام زمان خود یافته و نگهبان‌اند.

تجلی پاسداشت ۲۲ بهمنی که سرآغاز، اوج و مرجع هویت انقلابی و اسلامی مردمان این سرزمین و نقطه امید مظلومان و پابرهنگان جهان است، نیست مگر عظمت و شکوه حضور مردم؛ مردمی که پشت سر امام خود در برابر هر ناراستی ایستاده و ایستاده‌اند و می‌ایستند.

۲۲ بهمن سبزوار تکه‌ای از پیکره صدها شهر و روستا حضور مردمی است که تک‌تک سال‌ها و ماه‌ها و روزهای دوران انقلاب تا این روزها را پای‌کار مبارزه و حق پویی و حق‌جویی ایستاده است و در محضر امام خویش مطیع و سرافراز است.

در شرایطی که عصر و زمانه، روزگاری را در پیش روی امت اسلامی و ملت بزرگشان ایران قرار داده که هر حرکتی در هر گوشه این سرزمین می‌تواند خواری و پتکی بر چشم و سر مستکبرین و زیاده خواهان جهان باشد؛ اگر که از سر تکلیف و دغدغه عمل کنیم؛ اما متأسفانه چند سالی است شور و شعور و حضوری که در ۲۲ بهمن سبزوار هست، بستر مناسبی برای جلوه گری و نمایاندن خود نمی‌یابد. مردم می‌آیند و راهپیمایی رفته است و در ایستگاه سخنرانی به پراکندگی رسیده، مردم شوق می‌کنند که راه را به عشق انقلاب بپیمایند؛ اما نه حتی فرصت فریاد زدن شعارهای ازدل‌برآمده‌شان را نمی‌یابند که فرصت جمع شدن و به رخ کشیدن جمعیت انبوهشان را نیز نمی‌شود در فاصله کوتاه کمتر از پانصد متری توقع داشت. هنوز نیمی نیامده همه‌ چیز تمام می‌شود و حسرتی است که برای به رخ کشیدن حضور بر دل مردمان شهر و روستاهای این دیار می‌ماند.

شهر ما و ۲۲ بهمن ما همیشه این‌گونه نبود، یادمان نرفته سال‌های نه‌چندان دوری را که شیرینی خاطرات حضور گسترده مردمی در هر قدم خیابان بیهق، روشنایی امید ملت بود و به تیرگی برنده طمع مستکبرین و امیال مستبدین.

مردم به پیمودن راه بیشتر و یافتن فرصت کافی برای رسیدن همه و بر زبان راندن شعارهایی که جان‌ودلشان با آن‌ها پیوند ناگسستنی دارد، راضی‌تر و دل‌خوش‌ترند تا پیمایشی بسیار کوتاه و تجمعی شکسته پاره در ایستگاه سخنرانی. این خواسته مردم دقیقاً همان فرصتی را که برای جلوه‌نمایی شکوه و گستردگی و کیفیت حضور نیاز است می‌آفرینند.

مردم ثابت کرده‌اند که هر جا که لازم باشد حضور مؤثر و گسترده دارند، مطالبه ما نیز ضمن اعلام آمادگی برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن این است که بستر مناسب حضور گسترده و حداکثری و فرصت جلوه گری حضور مردم به نحو احسن فراهم شود و حداقل کاری که در این زمینه می‌شود و باید کرد طولانی‌تر کردن مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن سبزوار از میدان شهید بهشتی(سی هزار متری) تا میدان کارگر است و ضمن پاسداشت زحماتی که بر عهده برگزارکنندگان راهپیمایی ۲۲ بهمن در این شهرستان است، امید و توقع داریم که مسئولان امر از هر تلاشی در هر چه باشکوه و کیفی‌تر برگزار شدن این رویداد سرنوشت‌ساز که لحظه‌لحظه آن از چشم جهانیان در هر دو جبهه استکبار و مبارزان و مظلومان دور نمی‌ماند، دریغ نکنند.

والسلام علی من اتبع الهدی

جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار
دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سبزوار
مجموعه فرهنگی بصائر
پایگاه مقاومت بسیج شهید شجیعی
کانون فرهنگی دارالعلم قرآن
مجمع طلاب و فضلای سبزواری مقیم قم
حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی
حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی
جامعه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی
انجمن اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری
کانون فرهنگی شهید محمدیانی
پایگاه خبری تحلیلی سلام سربدار
هیات انصار الحسین
هیات مکتب الحسن(ع)
هیات مکتب الشهدا
پایگاه مقاومت بسیج شهید آوینی
مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده شعیب(ع)
مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده یحیی(ع)
پایگاه خبری تحلیلی رصد
ستاد یاوران نماز شهرستان سبزوار
دفتر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی سبزوار
امور فرهنگی حسینیه باقرالعلوم(ع)
مجمع فرزندان شاهد سبزوار
هییت شهدای گمنام دانشگاه آزاداسلامی
هیات دانشجویی یوسف الزهرای دانشگاه علوم پزشکی
پایگاه خبری تحلیلی بصیر سبزوار
هیات انصارالمهدی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور
کانون مهدویت دانشگاه پیام نور
کانون قرآن و عترت دانشگاه پیام نور
هییت عشاق الحسین دانشگاه آزاداسلامی
خادمین افتخاری آستان مقدس شهیدان سبزوار
کانون فرهنگی و هنری مدینه العلم مسجد النبی توحیدشهر
کانون فرهنگی و هنری انتظار مسجد امام محمد باقر(ع)
گردان فرهنگی شهید مدافع حرم رضا دامرودی
گروه همخوانی و مدیحه سرایی فؤاد القرآن
کانون ایثار و شهادت دانشگاه پیام نور
کانون فرهنگی دارالشهدا
کانون فرهنگی الزهرا
هیات مذهبی علمدار
کانون فرهنگی مائده القرآن
پایگاه مقاومت بسیج سردار شهید حشمتی فر اداره امور مالیاتی
پایگاه مقاومت بسیج شهید خسروجردی
گروه فرهنگی شهید همت
هیات مذهبی امام سجاد(ع)
هیات مذهبی محبان امام رضا(ع)
پاتوق کتاب
مجموعه کتاب آسمان
کانون هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی
کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور

 

*تکمیلی:

پس از انتشار رسمی این نامه در رسانه ها تعداد دیگری از تشکل ها و مجموعه های فرهنگی نیز با استقبال از پیشنهاد افزایش طول مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن سبزوار به جمع امضاکنندگان آن پیوستند.

اسامی این تشکل ها به شرح ذیل می باشد:

موسسه خیریه شجره طیبه
مجموعه فرهنگی احیا
سازمان نظام پرستاری سبزوار
شورای معتمدین اصولگرایان سبزوار
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری
هیئت مسلم بن عقیل
پایگاه مقاوت بسیج ولیعصر (عج)
کانون فرهنگی سربازان مهدی مسجد ولیعصر (عج)