نمایشگاهی به وسعت یک شهر با موضوع انقلاب اسلامی در سبزوار، نصب تصویر پرده نقاشی با موضوع امام خمینی، اثر استاد ماستیانی در میدان حکیم، رایزنی برای مرمت و احیایی دیوارنوشته زندان سبزوار و انجام مقدمات ایجاد موزه‌ای به وسعت یک شهر با موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سبزوار و نصب تصاویر نوزده شهید انقلاب اسلامی سبزوار در خیابان بیهق از مجموعه برنامه‌هایی است که به مناسب ایام‌الله دهه فجر در دستور کار روابط عمومی شهرداری سبزوار قرار دارد.

به گزارش بصیر سبزوار، مشاور شهردار و سرپرست روابط عمومی شهرداری سبزوار از اجرای مجموعه برنامه‌هایی با عنوان «سبزوار، شهر موزه انقلاب» به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در روزهای پیش رو خبر داد.

قاسم دارینی با اشاره به‌ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی در هر زمانه‌ای گفت: روابط عمومی شهرداری سبزوار به‌منظور پاسداشت نام و یاد شهدای انقلاب اسلامی، هنر انقلاب و آرمان‌های انقلاب اسلامی اجرای مجموعه برنامه‌هایی را در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی تدارک دیده است.

وی بابیان این‌که شهرستان سبزوار در جریان مبارزات منجر به پیروزی انقلاب ۱۹ شهید تقدیم اسلام کرده است، اظهار کرد: تصاویر شهدای انقلاب اسلامی در طول ایام منتهی به سالروز پیروزی انقلاب در اصلی‌ترین خیابان شهر نصب می‌شود.

سرپرست روابط عمو می شهرداری سبزوار با اشاره به این‌که مدتی است شهرداری سبزوار به مناسبت‌های مختلف برگزاری نمایشگاه‌هایی در قالب تصاویر چاپ‌شده بر روی بنر را با عنوان «نمایشگاهی به وسعت یک شهر» تجربه کرده است، بیان داشت: به مناسبت ایام‌الله دهه فجر نمایشگاهی با موضوع انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از تصاویر مربوط به راهپیمایی‌ها و فعالیت‌های مردمی سبزوار در زمان انقلاب طراحی‌شده است که این تصاویر در ابعاد بزرگ در حداقل ۳۰ نقطه شهر نصب می‌شود تا یادآور روزهای انقلاب در اذهان عمومی شهروندان و فضای شهری باشد.

وی در تشریح سایر برنامه‌های واحد روابط عمومی شهرداری سبزوار در ایام‌الله دهه فجر امسال گفت: آثاری از دیوارنوشته‌های زمان انقلاب و دفاع مقدس که هرکدام به‌نوعی هویت شهرستان و مطالبات انقلابی اهالی سبزوار در طول دوره‌های مختلف است بر پیکره شهر باقی‌مانده است. این آثار هرکدام به‌تنهایی یادمانی از خاطرات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سایر اتفاقاتی است که در تاریخ شهر اتفاق افتاده است.

ازآنجاکه حفظ هرکدام از این دیوارنوشته‌ها علاوه بر یادآوری خاطرات می‌تواند بر تقویت هویت مذهبی، انقلابی و شهادت‌طلبانه مردمان این دیار مؤثر باشد، مرمت و احیای آنان در دستور کار واحد روابط عمومی شهرداری قرارگرفته است. از همین رو مرمت و قاب‌بندی و نورپردازی حداقل ۱۲ تا ۲۲ دیوارنوشته یا نقاشی دیواری مربوط به بازه زمانی وقوع انقلاب اسلامی در نقاط مختلف شهر تا پیش از ۲۲ بهمن سال جاری انجام می‌شود و در مراحل بعدی انشاء الله تا حد امکان برای حفظ و مرمت سایر دیوارنوشته‌های مربوط به انقلاب و دفاع مقدس اقدام می‌شود تا به‌مرور شاهد ایجاد شهر موزه انقلاب و دفاع مقدس در شهر سبزوار باشیم.

در همین زمینه رایزنی‌هایی را هم با مسئولین زندان سبزوار شروع می‌کنیم تا انشاء الله زمینه را برای مرمت و احیای دیوارنوشته انقلابی ویژه و شاخصی که بر روی دیوار زندان سبزوار وجود دارد، آماده کنیم.

دارینی بابیان این‌که ضرورت دارد در مراحل مختلف و به اشکال مختلف از هنر انقلاب اسلامی و هنرمندان انقلابی تجلیل کرد، گفت: برای دهه فجر سال جاری به‌منظور تجلیل از هنر و هنرمندان انقلابی به‌صورت نمادین تصویری از یکی از آثار انقلابی استاد حسین ماستیانی که پرده‌ای از تصویر امام خمینی (ره) است در میدان حکیم نصب می‌شود.

وی دراین‌باره توضیح داد: استاد حسین ماستیانی در بحبوحه انقلاب و زمانی که مردم سبزوار مجسمه شاه را به زیر می‌کشند، با هزینه شخصی تصویری تمام‌قد از امام خمینی (ره) را بر روی پرده‌ای در ابعاد ۷ در ۴ متر نقاشی کرده و در محل میدان حکیم فعلی نصب می‌کند.

مشاور شهردار سبزوار بابیان این‌که مجموعه شهرداری سبزوار تلاش می‌کند در حد مقدورات و امکانات به وظایف خود در عرصه‌های مختلف عمل کند، گفت: درزمینهٔ مباحث مربوط به روابط عمومی ما همیشه از دریافت نظرات و ایده‌های فعالان فرهنگی، مذهبی و رسانه‌ای در مناسب‌ها و موضوعات مختلف استقبال می‌کنیم و در حد توان تلاش می‌کنیم ایده‌های را که در راستای اهداف نظام و انقلاب و در چارچوب اهداف سازمانی مجموعه شهرداری باشد را عملی کنیم. در همین فرصت هم از کلیه کسانی که به هر نحوی در این زمینه‌ها صاحب‌فکر و دغدغه هستند دعوت می‌کنیم تا نظراتشان را به واحد روابط عمومی شهرداری منتقل کنند تا در صورت امکان نسبت به عملیاتی کردن آن اقدام کنیم.

مرجع : رصد