رهبر انقلاب با بیان اینکه نهادهای قانونی را نباید مورد افترا یا اهانت قرار دهیم، تصریح کردند: اگر این کار باب شود، هرج و مرج خواهد شد.

به گزارش بصیر سبزواربه نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات صبح امروز با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

برخی از مهم‌ترین محورهای این دیدار در ادامه آمده است:

* مردم انسانهای صالح را انتخاب کنند، کسی‌که وقتی در مسند نشست خود را سپر مشکلات کشور قرار دهد و کشور را به دشمن نفروشد.

* بنده گفتم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند، نه اینکه کسی که نظام را قبول ندارد به مجلس بفرستند.

*در هیچ جای دنیا در مراکز تصمیم گیری کسی که اصل نظام را قبول ندارد راه نمی‌دهند، بنده همیشه به دست اندرکاران انتخابات میگویم پایتان را جای قرص بگذارید و آن جای قرص، قانون است، مُر قانون را رعایت کنید.

*به نهادهای قانونی اهانت نشود، یک نهاد قانونی را نباید مورد افترا یا اهانت قرار بدهیم، نه اینکه اشتباه نمیکند اما این دلیل نمیشود تضعیف کنیم.

* این باب اگر باز شود هرج و مرج خواهدشد،‌ اذهان عمومی را مشوش نکنند،‌ بگذارید مردم همچنان که حق است با شوق و ذوق و نشاط بروند سمت انتخابات، مردم را به انتخابات بدبین نکنند.

* برجام حادثه‌ مهم و بزرگی بود؛ نه اینکه همه‌ خواسته های ما برآورده شد، ولی همین مقدار که از خواسته های جمهوری اسلامی برآورده شد، هیات مذاکره کننده و وزیر و رئیس جمهور زحمت کشیدند.

* بعضی می‌خواهند وانمود کنند که دستاوردهایی که پیدا شد، آمریکا به ما یک لطفی کرده لکن اینطور نیست، این تلاش ملت ایران و تلاش دانشمندان هسته ای است. شخصاً معتقدم که از این بهتر هم میشد که انجام بدهیم البته توان و فرصت و امکانات همین اندازه را اقتضا کرد؛همین اندازه هم کار مهمی است.

* الان همه‌ مسئولان چه مسئولان دولتی چه آن هیات نظارت مراقب باشند که آن طرف مقابل خدعه نکند و به لبخند و ماسکی که بر چهره زده نمی‌شود اعتماد کرد. مراقب باشند آنچه دارند انجام می‌دهند منطبق باشد با آنچه در واقع تعهد کرده‌اند. اگرخدعه‌ای ازطرف دیدند بایدمقابله به مثل کنند. اگرطرف مقابل نقض عهدکرد، این طرف هم بایدنقض عهدکند.
* این حرکاتی که جوانان سپاه پاسداران در خلیج فارس کردند و فرصت نشده که من از آنها تشکرکنم،کار بسیار درستی کردند. کسانیکه اهل سیاست هستند همینطور عمل کنند؛ ببینند کجا از خط تجاوز می‌کنند، جلویش را با قدرت بگیرند.

* تحریمها برداشته شد؛ آیا مشکلات معیشت و سفره‌ مردم حل خواهد شد؟  نه؛ من هم در این دولت و هم در دولت قبل گفتم مشکلات اقتصادی ممکن است ۲۰تا ۴۰درصد مربوط به تحریمها باشد؛بقیه مربوط است به ما. ما باید درست عمل کنیم،برنامه و مدیریت لازم است.