رئیس مرکز بهداشت سبزوار از ارتقا پایگاه های بهداشت سبزوار به پایگاهای سلامت در راستای طرح تحول سلامت خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار، میر موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت خدمات شایانی را ارائه خواهد کرد اظهارداشت: بر اساس طرح تحول سلامت پایگاههای بهداشت شهری به پایگاه های سلامت تغییر ماهیت خواهند داد.

 

وی در تشریح فعالیت این پایگاهها بیان داشت: نوع فعالیت ها پایگاهها روستایی به صورت فعال وبا مراجعه به گروههای هدف صورت مگیرد که نتایج بسیار مطلوبی را درپی داشته و با ارتقا پایگاههای بهداشت شهری به پایگاههای سلامت فعال ارائه خدمات بهداشتی به صورت هدفمند و به مانند پایگاههای روستایی به صورت فعال خواهد ارائه می شود.

 

میرموسوی با بیان اینکه اجرای این طرح از محل های حاشیه شهر آغاز شده است تصریح کرد: درحال حاضر پایگاه بهداشت کال عیدگاه در حاشیه شهر مشغول به ارئه خدمات به صورت فعال بوده و تا پایان سال نیزمراکز بهداشت محله های کلاته سیفر ،صالح آباد و قلعه نو دهراز نیز به پایگاه سلامت ارتقاءپیدا خواهند کرد.

 

رئیس مرکز بهداشت سبزوار با بیان اینکه ۲۶پایگاه بهداشت در سطح شهر سبزوار به زودی به شکل پایگاه سلامت در خواهند آمد خاطر نشان کرد: در این طرح با گروه بندی افراد در دسته های سنی مختلف و ارتباط آنها با یک مراقب سلامت به صورت فعال سلامت جامعه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

وی همچنین الکترونیکی کردن پرونده های مراجعین را اقدام دیگر مرکز بهداشت در راستای اهداف بسته های تحول سلامت عنوان کرد و افزود: با الکترونیک شدن پروندها دسترسی به اطلاعات مراجعین بسیار سریعتر و اقدامات بهداشتی به شکل مطلوب تری ارائه خواهد شد.

 

میرموسوی همچنین با بیان اینکه در گذشته برخی مراکز بهداشت شهری فاقد پزشک بود تاکید کرد : خوشبختانه بعد از اجرای این طرح تمام مراکزدارای  پزشک شده اند.

 

انتهای پیام/