رئیس دفتر هیأت نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه هیات نظارت بنای تقابل با دیگر دستگاه ها را ندارد، بیان داشت: ما اگر بخواهیم سند ارئه دهیم به دلیل اینکه دیگر زمان گذشته است بی اثر است و مبنای سخن بنده نیز این است که دوستان مسئول تذکرات لازم را داده و بیشتر مراقبت کنند.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محرابی صبح امروز در نشست خبری این دفتر در خصوص بررسی صلاحیت های نامزدان انتخاباتی در استان خراسان رضوی اظهار داشت: انتخابات دارای ۴ مرحله ثبت نام، بررسی صلاحیت ها، تبلیغات و رای گیری و اعلام نتایج می باشد.

 

وی با بیان اینکه موضوع بررسی صلاحیت ها در سه جایگاه اصلی که نتایج کار را به نامزدان محترم اعلام می کنند، انجام می شود، افزود: در اولین مرحله موضوع بررسی صلاحیت ها در هیات های اجرایی حوزه های انتخاباتی بررسی می گردد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه پس از این مرحله اگر نامزدی به رد صلاحیت خود اعتراضی داشته باشد می تواند به هیات نظارت استان مراجعه و شکایت خود را تحویل نماید، تصریح کرد: و در حال حاضر امشب که هیئت نظارت مرکزی نظر خود را در رابطه با کلیه نامزدها اعلام میکند در صورتی که کاندیداهای رد صلاحیت شده شکایت داشته باشند می توانند به نماینده هیئت نظارت در استان و شورای نگهبان مراجعه کنند که در این مرحله شورای نگهبان به منظور بررسی پرونده ها وارد کار شده و اقدامات لازم را انجام می دهد.

 

حجت الاسلام محرابی با بیان اینکه تا این لحظه هیات های اجرایی نظر خود را اعلام و هیات نظارت استان نیز کار خود را به اتمام رسانده اند، خاطر نشان کرد: هیات نظارت مرکزی تا ساعت ۲۴ امشب نظر خود در خصوص بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی را اعلام و ما نیز بنا بر دستورالعمل به فرمانداری های ۱۲ حوزه انتخابیه اصلی اعلام خواهیم کرد.

 

رئیس دفتر هیأت نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: نامزدان محترم اگر به اعلام نتایج هیات مرکزی اعتراضی داشته باشند می توانند ظرف مدت سه روز تا ۲۹ دی ماه اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام نمایند.

 

وی با اشاره به مکان های پیش بینی شده برای دریافت اعتراض کاندیداها به شورای نگهبان، اظهار کرد: نامزدان محترم می توانند هم در تهران با مراجعه به ورزشگاه تختی واقع در بزرگراه بسیج، بلوار هجرت و هم در استان با مراجعه به دبیرخانه هیات نظارت استان واقع در استانداری اعتراض خود نسبت به رد صلاحیت شدنشان را اعلام کنند.

 

حجت الاسلام محرابی با بیان اینکه کار باید براساس قانون صورت پذیرد، اضافه کرد: هیات نظارت استان از عملکرد هیات مرکزی اطلاعی نداشته و اگر نظر ما را تهران برگرداند ناراحت نمی شویم.

 

وی با گلایه از برخی هیات های اجرایی در بررسی صلاحیت ها بیان کرد: هیات های اجرایی امنای مردم هستند ولی متاسفانه گزارشاتی به دست ما رسیده است که برخی از این دوستان به دستورات قانون دقت کافی را به خرج نداده اند.

 

وی با بیان اینکه اشکال کار این عزیزان این است که استعلامات دیر به دست آنها رسیده است، گفت: در استان خراسان رضوی اسنادی وجود دارد که کسانی که سند رسمی وزارت اطلاعات و قوه قضاییه را داشته اند، تایید صلاحیت شده اند.

 

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سخن چند روز گذشته مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی مبنی بر اینکه طبق ماده ۴۹ قانون انتخابات مدارک و نتایج بررسی هیات های اجرایی در جلسات مشترک با هیات نظارت مراکز حوزه انتخابیه مطرح و صورتجلسه به امضای دو طرف رسیده است، خاطر نشان کرد: همکاران ما در این جلسات حضور داشته و تنها متذکر شده اند و حق رای نداشته اند.

رئیس دفتر هیأت نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه هیات نظارت بنای تقابل با دیگر دستگاه ها را ندارد، بیان داشت: ما اگر بخواهیم سند ارئه دهیم به دلیل اینکه دیگر زمان گذشته است بی اثر است و مبنای سخن بنده نیز این است که دوستان مسئول تذکرات لازم را داده و بیشتر مراقبت کنند.

 

حجت الاسلام محرابی با اشاره به اینکه نظر ما با هیات های اجرایی تفاوت زیادی خواهد داشت، گفت: در هیچ دوره ای از ابتدای انقلاب اسلامی سابقه این تعداد تایید صلاحیت نامزدان انتخاباتی توسط هیئت اجرایی وجود نداشته است.

 

وی با اشاره به برخی شایعات در خصوص تعداد بالای ثبت نام کاندیداهای انتخاباتی به منظور فشار بر عملکرد شورای نگهبان، تصریح کرد: مبنای کاری شورای نگهبان اعتماد بوده و ما بر حسب قانون وظیفه خود را انجام می دهیم.

 

 

انتهای پیام/