مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: آموزش و پرورش ساختار توسعه اقتصادی فرهنگی و اجتماعی را تشکیل می دهد.

به گزارش بصیر سبزوار،مرتضی بینش درمراسم نواختن زنگ مشارکت در مدارس با بیان اینکه آموزش و پرورش تشکیل دهنده ساختار اقتصادی ،فرهنگی و اجتماعی کشور را تشکیل می دهد اظهار داشت: جایگاه ویژه آموزش و پرورش سبب تشکیل شورای آموزش و پرورش در شهرستان ها شده که متشکل از تاثیر گذار ترین افراد شهرستان می باشد.

 

وی با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش در شهرستان ها با ریاست، عالی ترین مقام شهرستان تشکیل می شود ادامه داد: این شورا نقش تصمیم سازی را برای توسعه آموزش و پرورش برعهده دارد.

 

بینش ادامه داد: تصمیمات این شورا با کمک شورای دانش آموزان ،معلمان و اولیا می تواند به رفع مشکلات و توسعه در حوزه مدراس منجر شود.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان با تاکید بر مشارکت همگانی در خصوص بالندگی و ارتقاء سطح کیفی نظام آموزشی بیان داشت: بدون هم افزایی و مشارکت تمام افراد دخیل این مهم به سرانجام مطلوب نخواهد رسید.

 

بینش با اشاره به این موضوع که همراهی والدین با مدارس منحصر به کمک های اقتصادی نیست تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته علی رغم نبود مشکلات مالی برای اداره مدارس بازهم تاکید بر همکاری بین اولیا و مربیان در مدارس دیده می شود.

 

انتهای پیام/