بی‌بی‌سی فارسی آنجا که سخنان رهبر انقلاب به وقایع سال 88 می‌رسد آنچه را دوست دارد بشنود، به مخاطبان خود منتقل می‌کند.

بخش فارسی بنگاه خبری سلطنتی انگلیس (بی‌بی‌سی فارسی) که چند ماه پیش از انتخابات سال ۸۸ راه‌اندازی شد و حالا پس از گذشت چند سال مشخص شده است که برنامه چه بود و هدف این سرمایه‌گذاری پوشش رسانه‌ای آشوب‌های سازمان‌دهی‌شده پس از انتخابات بود، هنوز هم در هر فرصتی تلاش می‌کند بازگشتی به اصل خویش داشته باشد.

تحریف سخنان رهبر انقلاب توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

رهبر انقلاب در دیدار با هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالگرد قیام ۱۹ دی، طی سخنان مهمی در مورد انتخابات آتی و وقایع ۸۸، فرمودند: «آمریکایی ها در سال ۸۸ به‌دنبال آن بودند که تجربه‌ی موفق خود در چند کشور را به بهانه‌ی انتخابات در ایران نیز اجرا کنند و با برجسته‌سازی اقلیتی که رأی نیاورده بود و با حمایت مالی و سیاسی از آنها نتیجه‌ی انتخابات را به هم بزنند اما انقلاب و کودتای رنگی آنها در ایران با حضور مردم، شکست خورد. ماندگاری انقلاب برای دشمن بهت‌آور و سخت است. این کارهای سال ۸۸ از ابتکارات جدید آنها علیه انقلاب بود؛ به بهانه‌ی انتخاب یک دولتی که مورد قبول آمریکا نیست، آن اقلیتی را که رأی نیاورده بکِشند در خیابان و یک رنگی به آنها بدهند و کمکشان کنند؛ آمدند اینجا هم انجام بدهند و نتوانستند. این، انقلاب رنگی بود؛ کودتای رنگی ناموفق.»

تحریف سخنان رهبر انقلاب توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

اما آنجا که سخن از حوادث ۸۸ و به تعبیر رهبر انقلاب «کودتای رنگی ناموفق» می‌شود، آن‌هایی که سازمان‌دهندگان تبدیل اعتراضات به اغتشاشات و کودتا بودند، گویی خود را مرجع ضمیر می‌دانند و واکنش نشان می‌دهند.

بی‌بی‌سی فارسی در مخابره بیانات امروز رهبر انقلاب، خطایی را مرتکب شد که «خبر می‌دهد از سرّ درون» و مصداق «شنیدن آنچه دوست دارند» در کار رسانه‌ای شد که همواره ادعای بی‌طرفی در آن را دارند؛ از قبیل اینکه از تروریست‌ خواندن گروه وحشی داعش هم پرهیز می‌کنند.

این خطا آنجا رخ داد که بی‌بی‌سی «به خیابان کشیدن معترضان» را «در خیابان کشتن معترضان» شنید و اینگونه روایت کرد:

تحریف سخنان رهبر انقلاب توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس
تحریف بیانات رهبر انقلاب توسط بی‌بی‌سی فارسی

جدای از محتوای این مطلب که از اساس نادرست است، بی‌بی‌سی فارسی در اقدامی غیرحرفه‌ای جمله‌ای را بصورت نقل قول مستقیم از رهبر انقلاب نقل کرده است که در هیچ‌جای بیانات امروز ایشان به چشم نمی‌خورد.