نماز جمعه این هفته سبزوار با حضور رمضان علی سبحانی فر از داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه سبزوار با حواشی همراه شد.

به گزارش بصیر سبزوار،در مراسم نماز جمعه این هفته سبزوار و در بین دونماز که قرار بود بعدازآن راهپیمایی مردمی در اعتراض به جنایات آل سعود و محکومیت اعدام شیخ نمر توسط این رژیم پادشاهی برگزار شود، در رفتاری غیرمعمول یکی از داوطلبین نامزدی انتخابات به‌عنوان سخنران به تریبون نماز جمعه دعوت و اقدام به طرح برخی مباحث تبلیغاتی کرد.

 

این رفتار اعتراض نمازگزاران سبزواری را برانگیخت به‌نحوی‌که بعد از طرح ادعاهای سبحانی در مورد پیشرفت صنعت سبزوار و ایجاد اشتغال برای جوانان این منطقه در دوره مسئولیت وی تعدادی از مردم با فریادهای «دروغ نگو» و عموم نمازگزاران با فرستادن صلوات پی‌درپی مانع ادامه سخنرانی وی شدند.

 

برخی مردم با صدای بلند عنوان می‌داشتند که ما برای اقامه نماز جمعه و شرکت در راهپیمایی آمده‌ایم و این در حالی است که صحبت‌های غیر مرتبط این نامزد انتخاباتی برای لحظاتی فضای جایگاه نماز جمعه را ناآرام کرد.

 

تشدید اعتراضات مردمی به سوءاستفاده انتخاباتی از تریبون نماز جمعه به حدی بود که خطیب جمعه سبزوار را وادار به ارائه توضیحاتی در توجیه چرایی ایجاد فرصت تبلیغات انتخاباتی برای یکی از داوطلبین نامزدی انتخابات مجلس کرد. دراین‌باره سبحانی فر حاضر نشد به سؤالات خبرنگاران درباره رفتار خود پاسخ بدهد.

 

این وقایع در حالی بود که راننده و خطیب جمعه سبزوار که پیش‌ازاین نیز سابقه بروز رفتارهای تشنج‌آفرین را دارد به سمت یکی از خبرنگاران هجوم آورده و مانع انجام‌وظیفه آنان که مشغول ثبت و ضبط اتفاقات جاری بودند، شد.

 

انتهای پیام/