احمد برادران رئیس هیات اجرائی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب از تایید صلاحیت تمامی 30 نفر داوطلب نمایندگی مجلس از این حوزه خبر داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در گفتگو با سبزوارآنلاین اظهار کرد: براساس برنامه زمان بندی انتخابات  کار بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات اجرایی  شب گذشته پس از برگزاری یک جلسه پرکار و طولانی به پایان رسید.

 

وی ادامه داد : در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سبزوار ۳۴  نفر ثبت نام کرده بودندبودند که از این تعداد چهار نفر انصراف و ۳۰ نفر از سوی هیئت اجرایی تائید صلاحیت شدند.

 

برادران با تاکید بر اینکه برابر قانون انتخابات، رد صلاحیت افراد باید مبتنی بر مدارک و مستندات قانون  معتبر باشد تصریح کرد: بنده و اعضاء محترم هیات اجرائی سبزوار در روند بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس  به وظایف و تکلیف خود بر اساس قانون و شرع عمل کردیم  و نمی توان با رد صلاحیت بی اساس و غیر قانونی ، یکی از حقوق اجتماعی افراد را گرفت.

 

وی همچنین در پاسخ به سوالی خبرنگار ما که چرا حوزه انتخابیه سبزوار کمترین میزان ثبت نامی داوطلبین را در استان داشته است اظهار داشت: شاید تعداد افراد ثبت نام کننده  حوزه انتخابیه سبزوار کمتر از سایر حوزه های انتخابیه استان باشد اما افراد سرشناس و موثر و چهره های شاخصی در بین داوطلبین وجود دارد.

 

گفتنی است در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سبزوار ۳۲ نفر ثبت نام کردند که هیات اجرائی صلاحیت ۲۳ نفر را تائید کرده بود.