به همت شورای اسلامی مزینان و خیرین نیکوکار مزینانی پروژه عمرانی و خدماتی درمانگاه مزینان با عنوان مرکز بهداشتی خدمات روستایی آماده بهره برداری شد و به زودی افتتاح می شود.

به گزارش بصیر سبزوار با پیگیری های شورای اسلامی مزینان به خصوص آزاده سرافراز حاج مهدی مزینانی (آزاده)و دیدار معتمدین مزینان در بهار امسال با وزیر بهداشت و درمان جمهوری اسلامی و مساعدت این وزیر دلسوز و مردمی درمانگاه مزینان زودتر از موعد مقرر آماده ی بهره برداری شد.

رئیس شورای اسلامی مزینان طی تماسی با شاهدان کویرمزینان ضمن اعلام این خبر افزود: قرار بود این درمانگاه روز پنج شنبه دهم دی ماه با حضور دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ؛ به طور رسمی افتتاح شود اما به دلیل تعویق سفر وزیر این برنامه به زمان دیگری موکول شد.

وی افزود : پس از اقدام مهندس نوذری وزیر نفت جمهوری اسلامی در دوره نهم ریاست جمهوری و گازرسانی به مزینان و ساخت باشگاه فرهنگی ، ورزشی در این دیار تاریخی ، مزینان شاهد خدمت یکی دیگر از خدمتگزاران دلسوز خواهد بود و درمانگاه بهداری مزینان با مساعدت دکتر هاشمی آماده فعالیت و خدمت مجدد به مردم مزینان و روستاهای مجاور می شود.

مهدی آزاده اظهار امیدواری کرد: انشاء الله به زودی شاهد افتتاح بقیه ی پروژه های عمرانی مزینان مانند مجتمع خدمات بهزیستی که با پیگیری ها و مدیریت خانم گلستانی در حال تکمیل شدن می باشد و فقط برق رسانی به آن مانده و همچنین مجتمع فرهنگی دکتر علی شریعتی که نزدیک به دو دهه از شروع به کار آن گذشته به بهره برداری برسد.

بهداری مزینان نزدیک به پنج دهه در مزینان فعالیت داشت اما به علت فرسودگی ، ساختمان آن توسط شورای اسلامی تخریب و با هدیه ی ارثیه مرحومه رفیعی و کمک خیرین و مساعدت وزیر بهداشت ؛پس از مدت دوسال در شکل جدیدی آماده فعالیت شد که امیدواریم وزارت بهداشت نسبت به اعزام پزشک دائم و نه اداری و همچنین کادر مجرب بازهم یاری رسان مردم مزینان باشد.

شاهدان کویر مزینان ضمن تقدیر از زحمات تمامی خیرین مزینانی ، پیشنهاد می نماید به پاس تلاش بی وقفه آزاده مزینانی نام این مرکز بهداشتی به عنوان آزادگان مزینان شناخته شود که امیدواریم مسئولین سازمان بهداشت و درمان که متولی این امر هستند به این درخواست جامه ی عمل بپوشانند./شاهدان کویر مزینان

 

درمانگاه

درمانگاه