عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تقدیر از دستور رئیس جمهور برای پیگیری حمله به سفارت سعودی در تهران، تاکید کرد: خوب است آقای روحانی در این باره هم توضیح دهند که دولت برای پیگیری تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده و کشته شدن صدها ایرانی در فاجعه منا چه پیگیری هایی کرده است.

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به پیام رئیس‌جمهور درباره شهادت شیخ نمر  و حوادث رخ داده در تهران و مشهد گفت: به  نظرم شأن رئیس‌جمهور نبود که در یک بیانیه رسمی برای شهادت یک عالم به حوادث تهران و مشهد اشاره کند. بهتر بود رئیس‌جمهور دستورات مربوط به این موضوعات را به صورت جداگانه و آنهم به صورت محرمانه به وزرا می‌داد.

وی دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری عوامل تهران و مشهد را مثبت ارزیابی کرد و افزود: آقای روحانی با دلسوزی این اقدام را انجام داده که این موضوع گام مثبتی محسوب می‌شود اما شاید بهتر بود این موضوع همانطور که پیشتر هم گفتم، در پیام جداگانه‌ای مطرح می‌شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به هتک حرمت دو جوان ایرانی در فرودگاه جده این سؤال را مطرح کرد که آقای روحانی و دولتش در این زمینه چه کردند.

نقوی‌حسینی اضافه کرد: پس از هتک حرمت دو جوان ایرانی، شاهد کشته شدن صدها ایرانی در فاجعه منا بودیم که مسئولیت حفظ حرمت و جان این افراد با دولت عربستان بود. حال سؤال اینجاست که آقای روحانی که به درستی به فکر سفارت عربستان در ایران است، در این زمینه چه کرد؟ دولت ایشان برای امنیت ایرانی‌ها در عربستان چه کردند؟

انتهای پیام/