فتنه 88یک اتفاق عادی و آنی نبود بلکه حادثه ای برنامه ریزی شده بود. دشمنان انقلاب اسلامی از اول انقلاب در رویای سرنگونی انقلاب بسر می بردند و از هیچ جنایتی علیه ایران در این راه کوتاهی نکردند.حماسه 9دی حاصل تدبیر رهبر معظم انقلاب در نوع برخورد با فتنه و فتنه گران بود.

با توجه به نقش گسترده و محوری سپاه و بسیج در برچیدن فتنه ۸۸و خلق حماسه مردمی نهم دی در آستانه این حماسه بزرگ مصاحبه ای را با فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سبزوار ترتیب داده ایم،با تشکر از فرصتی سرهنگ امین الله مظلوم دراختیار بصیر سبزوار قرار داند ماحصل گفتگو تقدیم می گردد.

 

وقتی اصطلاح و عنوان “نهم دی یا ۹دی” را می شنوید چه حسی به شما دست می دهد؟

عنوان ۹دی یادآور حماسه ای عظیم و ماندگار در تاریخ ایران است که نشان از بصیرت ،وقت شناسی و دشمن شناسی ملت ایران است.

 

ملت ایران در فضایی این کار بزرگ را انجام داد که شرایط بسیار غبار آلود بود و تشخیص حق و باطل و دوست و دشمن سخت بود و لذا وقتی به ۹ دی و حماسه فکر می کنم احساس می کنم دست قدرت خدا روح ولایت و روح حسین ابن علی(ع) پشت این قضیه بوده است و مردم را هدایت کرده است.

 

عوامل به وجود آورنده فتنه ۸۸ چه بود و چه کسانی مسبب آن شدند؟

فتنه ۸۸یک اتفاق عادی و آنی نبود بلکه حادثه ای برنامه ریزی شده بود. دشمنان انقلاب اسلامی از اول انقلاب در رویای سرنگونی انقلاب بسر می بردند و از هیچ جنایتی علیه ایران در این راه کوتاهی نکردند.

 

جنگ تحمیلی فتنه ۷۸ و ۸۸ ،تحریم های اقتصادی همه نمونه هایی از این تلاش ها است؛لذا عامل اصلی فتنه ۸۸ دشمنان قسم خورده انقلاب و ملت ایران یعنی استکبار و در راس آن آمریکا بود؛اما آنها برای اجرای برنامه خود از عوامل داخلی استفاده کردند و این عوامل برخی به صورت آگاهانه و بعضی ناآگاهانه با دشمن همکاری کردند.

 

کسانیکه با ترفند دروغ بزرگ تقلب عده ای از مردم را به خیابان ها کشاندندعوامل آگاه فتنه بودند و کسانیکه تحت تاثیر این دروغ قرار گرفتند و متاسفانه اصرار برآن داشتند عوامل نا آگاه بودند.

 

۹دی چگونه بوجود آمد؟

حماسه ۹دی حاصل تدبیر رهبر معظم انقلاب در نوع برخورد با فتنه و فتنه گران بود.مردم در اثر روشنگری نظام و در رأس آن مقام معظم رهبری کم کم متوجه دروغ بزرگ دشمن و مخصوصا پس از توهین فتنه گران به عاشورای حسینی حتی کسانیکه تا دیروز به خیال اعتراض به انتخابات در خیابان ها بودند همراه دیگران به جوش و خروش آمدند و طومار فتنه را یکروزه جمع کردند.

 

پیام های ۹دی چیست؟

 

۹دی هم برای دوستان و هم برای دشمنان پیام داشت؛پیام ۹ دی برای دوستان انقلاب آن بود که دشمنان اسلام و ایران هیچوقت و از هیچ جنایتی علیه انقلاب فرو گذار نیستند وبرای مقابله با دشمن همیشه باید آماده بود و برای آماده بودن از همه مهتر بصیر بودن و بصیرت داشتن است تا در شناخت دشمن و حیله های دشمن به خطا نرویم.

 

پیام حماسه ۹دی برای دشمنان اسلام و انقلاب آن بود که بدانند ملت ایران هرزمان احساس کنند پای ارزش ها ،مقدسات ،ولایت و بقای نظام در میان است متحد ویکپارچه اند و فهمیدند که ملت ایران علی رغم وجودمشکلات بزرگ اقتصادی علی رغم اختلاف سلیقه های سیاسی و تمام دلخوری هایی که از کاستی ها و مسئولین دارند به نظام و انقلاب و ولایت عشق می ورزند ودر دفاع از آن درنگ نمی کنند.

 

آیا پدیده نفوذ در سال ۸۸ اتفاق افتاده بود؟ ۹ دی در مهار نفوذ دشمن چه نقشی داشت؟

قطعا در فتنه ۸۸دشمن حضور داشت.آنها از سال ها قبل برای آن برنامه ریزی کرده بودند و روی بعضی از شخصیت ها کار کرده بودند؛آنها با استفاده از فضای به وجود آمده و نا آگاهی ها عوامل خود را در بدنه معترضانی که فکر کردند حق آنها نادیده گرفته شده است جای داده و ابتکار عمل اتفاقات را در دست گرفتند و بسیار به نتیجه آن امیدوار شده بودند؛پس می توان گفت در فتنه ۸۸نفوذ فردی اتفاق افتاده بود و دشمن تصمیمات را هدایت می کرد و از طرفی مهره های خود را در بین معترضان نفوذ داده و معترضان را نیز هدایت می کرد.

نقش بسیج و سپاه در برابر فتنه نفوذ سال۸۸ چه بود؟

همانطور که گفتم در اثر روشنگری نظام معترضان هم متوجه ترفندهای دشمن شدند و به صفوف ملت پیوستند و با خلق حماسه ۹دی دشمن را ناکام گذاشتند؛حماسه ۹دی امید دشمن به براندازی از طریق درگیری داخلی ناامید کرد.

 

بسیج همچون همیشه در مقابله با فتنه ۸۸نیز بیشترنقش روشنگری داشت وپس از آن با حضور به موقع در صحنه کارزار از عوامل اصلی خلق حماسه ۹دی بود.

 

تبعات فتنه ۸۸ برای ایران در داخل و خارج چه بود؟

از مهمترین تبعات فتنه۸۸امیدوار کردن دشمن بود؛تا قبل از فتنه ۸۸مخصوصا با خلق حماسه بزرگ سیاسی و حضور ۴۰میلیونی دشمن کاملا تسلیم شده بوداما فتنه ۸۸مجددا دشمن امیدوار کرد به طوری که به فکر تشدید تحریم ها افتادند.

 

ازدیگر تبعات مهم فتنه ۸۸خدشه دار کردن اعتماد مردم بود؛مهم ترین سرمایه یک نظام مردمی مانند ایران اعتماد عمومی است.

حضور ۴۰ میلیونی حکایت از بالا بودن این اعتماد است اما فتنه ۸۸ضربه بسیار مهلکی بر این اعتماد بود.

 

به نظر شما، نفوذ جریانی چگونه شکل می گیرد؟

نفوذ شبکه ای و یا جریانی به فرموده رهبر انقلاب بسیار خطر ناک تراست ؛در این نوع نفوذ دشمن به جای کار روی افراد خاص و یا به کار گیری جاسوس سعی می کند بدون شناخته شدن،نگاه و سبک زندگی مردم را تغییر دهد تا در اثر این تغییر نگاه تغییر باور و آرمان و همچنین تغییر ارزش ها به وجود آید و به طبع آن تغییر فتار بخ وجود خواهد آمد.

 

انتهای پیام/