رئیس اداره ثبت و احوال سبزوار از رشد 5درصدی ولات در نه ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،سعید ابهری با بیان اینکه در نه ماه ابتدایی از سال جاری ۵هزار و هفتصد و چهل و دو واقعه ولات رخ داده است اظهارداشت: این رقم رشد ۵درصدی ولات در سال جاری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

 

وی همچنین با بیان اینکه از این تعداد ولادت ۲هزار و نهصد و دو  نوزاد پسر و ۲هزار هشتصد و چهل نوزاد دختر بوده است ادامه داد: نسبت جنسیتی ۲درصد پسر به دختر بوده است.

 

ابهری همچنین با اعلام آمار وقایع فوت در مدت نه ماه سال گذشته ۲درصد رشد را در تعداد فوتی ها عنوان کردو ادامه داد: در نه ماه ابتدایی سال یک هزار و ۵۵۰فوت در سبزوار رخ داده که از این تعداد ۹۱۵مرد و ۶۷۶زن بوده اند.

 

وی مهم ترین علت فوت را بیماری های فلب و سوانح را دومین عامل اعلام کرد.

 

رئیس اداره ثبت و احوال سبزوار از کاهش ۵درصدی ازدواج در سال جاری نسبت به نه ماه ابتدایی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: رقم تعدا ازدواج در سال گذشته ۳هزار و ۲۰۹بوده که برای سال جاری این رقم به ۳هزار و ۵۹کاهش پیدا کرده است.

 

وی همچنین میانگین سن ازوداج در مردها را ۲۷/۸اعلام کرد و این شاخه در خانم ها را ۲۲/۲دانست.

 

ابهری همچنین آمار نه ماهه طلاق در سبزوار را ۷۱۸مورد بیان کرد و خاطر نشان کرد : این آمار برای سال گذشته ۸۱۷مورد بوده است.

 

رئیس اداره ثبت و احوال سبزوار همچنین با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر خدمات اداره از طریق دفاتر پیشخوان در حال ارائه می باشد تصریح کرد: سه دفتر ارائه خدمات ثبت و احوال در سبزوار مشغول به فعالیت می باشند و با توجه به اشباع ظرفیت در حال حاضر برنامه ای برای افزایش تعداد دفاتر درسبزوار وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۲۳هزار نهصد و شصت و هشت نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند تاکید کرد: در حدود ۱۷هزار کارت ملی صادر شده و مابقی نیز در دست اقدام می باشد.

 

ابهری تاکید کرد: بزودی ارائه خدمات ثبت نام کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان روستایی نیز فراهم خواهد شد.

 

انتهای پیام/