شورای معتمدین اصولگرایان سبزوار (شما) با صدور بیانیه‌ای نتیجه اجماع قطعی اصولگرایان منطقه و اسامی دو نامزد موردنظر اصولگرایان شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب را معرفی کرد.

در متن بیانیه این شورا آمده است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا

و همگی به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید. (سوره مبارکه آل‌عمران آیه ۱۰۳)

 

وحدت کلمه اسم رمز انقلاب اسلامی است که معمار بزرگ آن تا پایان عمر شریف خود بر آن تأکید و اصرار داشت و همچنین جانشین خلف او امام خامنه‌ای مدظله‌العالی.
انتخابات عرصه عرضه سلایق و علایق مختلف به محک رأی مردم در چهارچوب مردم‌سالاری دینی است و این از برکات این نظام مقدس است که تقریباً به تعداد سال‌های عمر این انقلاب، انتخابات واقعی و مبتنی بر رأی مردم برگزارشده است.
تجربه انتخابات در ادوار قبل نشان داد که تعدد و تکثر نامزدهای اصولگرا نتیجه‌ای جز عدم موفقیت نخواهد داشت. ازاین‌رو جمعی از متدینین و دلسوزان بر آن شدند تا جهت جلوگیری از تکرار این مسئله تدبیری اندیشیده و تا حد امکان از پراکندگی و تعدد در بین نیروهای اصولگرا جلوگیری کرده و تعداد این نامزدها را که به‌یقین همگی از سر احساس تکلیف پا به این میدان گذاشته بودند را به حداقل برساند. با همین انگیزه شورایی به نام «شورای معتمدین اصولگرا» شکل گرفت و در همان ابتدا با بزرگان بسیاری از معتمدین و موثقین اقشار و اصناف مختلف مشورت شد که همگی به‌اتفاق بر ضرورت این وحدت تأکید کرده و این حرکت خودجوش را تأیید نمودند. جهت جامع‌تر شدن این شورا از نیروهای مؤثر و صاحب‌نظر شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و روداب نیز دعوت به عمل آمد و با صاحبان رأی و اندیشه و خبره انتخابات و مؤلفه‌های تأثیرگذار اجتماعی در بیرون از شورا نیز رایزنی گردید. سپس تک‌تک نامزدهای احتمالی اصولگرا دعوت‌شده و نظرات این عزیزان نیز شنیده شد. خود این بزرگواران نیز به‌ضرورت این کار صحه گذاشته و شورا را به‌عنوان داور این مسئله پذیرفتند. همزمان نظرسنجی مبتنی بر اصول علمی توسط گروه دانشگاهی انجام‌گرفته و نتایج آن نیز در اختیار شورا قرار گرفت.
پس از چندین ماه جلسات متعدد مقرر گردید با توجه به سوابق اصولگرایی و اجرایی، میزان مقبولیت اجتماعی و شرایط دیگری که بر روند انتخابات مؤثرند و به‌دوراز حب و بغض‌های شخصی نسبت به افراد و صرفاً با در نظر گرفتن مصالح نظام در درجه اول و حوزه انتخابیه سبزوار در درجه دوم، دو نفر معرفی‌شده و از دیگر نامزدهای خواسته شود تا تکلیف خود را فقط و فقط در کمک به انتخاب شدن این دو نفر ببینند…
درنهایت ضمن احترام به تمام نامزدهای محترم که در این دوره دغدغه حضور دارند شورا در جمع‌بندی پایانی خود آقایان علی‌اصغر عنابستانی و علی بروغنی را به‌عنوان نامزد برگزیده و نهایی مشخص نمود. معرفی این دو، به معنی نفی شایستگی افراد دیگر نیست، چراکه سایر نامزدهای محترم نیز ویژگی‌ها، امتیازات و شایستگی‌های خاص خود را داشتند ولی به نظر این شورا، کسب نتیجه مطلوب با این دو نامزد احتمال تحقق بیشتری خواهد داشت.
امید است تمامی نیروهای اصولگرا، اختلاف‌سلیقه‌ها و انتقاداتی را که نسبت به این دو عزیز و نیز شورا دارند که احتمالاً بعضی از آن‌ها به‌جا و قابل‌شنیدن است، کنار گذارده و برای حصول نتیجه مطلوب تلاش نمایند، چراکه در صورت همدلی و همراهی نیروهای دلسوز نظام اسلامی، این شورا محدود به انتخابات نخواهد ماند و با توفیق الهی به‌صورت فراگیرتر و کامل‌تر در بحث نظارت بر عملکرد نماینده‌ها، مطالبه از آنان و همچنین در عرصه‌های دیگری غیر از انتخابات که وحدت نیروهای اصولگرا ضرورت است به فعالیت ادامه خواهد داد.

 

با آرزوی توفیق برای همه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی.
شورای معتمدین اصولگرا- حوزه انتخابیه سبزوار