امام جمعه موقت سبزوار گفت: وحدت بین شیعه و سنی یکی از عوامل مهم پیروزی ها در عراق و سوریه است.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام صادق ابراهیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه پیامبر اسلام در اوج جاهیلیت اعراب با رفتارهاب مبتنی بر فطرت انسان ها سبب بیداری و جذب افراد شد اظهارداشت: امروزه نیز ما باید با تأسی از رفتار آن بزرگوار سبب تقریب دلهای مسلمانان به هم شویم.

 

وی با اشاره به نقش روحانیت در جذب افراد به دین اسلام گفت: اسلام دین برابری و برادری است وانسانی که با ظرفیت های این دین آشنا شود بدون شک به این دین می گراید.

 

ابراهیمی با ابراز خشنودی از پیشروی های نیروهای عراقی و سوری در مقابله با داعش تاکید کرد: امروز بسیج مردمی در بین اهل تسنن این کشورها به وجود آمده و با همراهی شیعیان دست به مبارزه با تروریستهای تکفیری داعش زده اند.

 

امام جمعه موقت سبزوار همچنین به انتخابات پیش رو اشاره کرد و ابراز داشت: شورای نگهبان باید با نظارتی دقیق بر نامزدهای باعث شود تا افرادی انقلابی دلسوز و حافظ ارزش های انقلاب و اسلام به مجلس راه پیدا کنند.

 

وی مسئله خبرگان را بسیار با اهمیت دانست و تاکید کرد: مجلس خبرگان باید از افرادی فقیه و عادل تشکیل شود چرا که این مجلس در سرنوشت اسلام تاثیر گذار است.

 

ابراهیمی همچنین با بیان اینکه حماسه ۹دی هیچ گاه فراموش نخواهد شد تصریح کرد: نباید گذاشت عوامل فتنه بار دیگر با حضور در مناسب سبب شوند کج روی ها در کشور ایجاد شود.

 

امام جمعه موقت سبزوار با بیان اینکه قانون در همه دوران ها باید فصل الخطاب باشد خاطر نشان کرد: استفاده ار کلید واژه های تقلب و زیر سوال بردن اصل انتخابات نشان ازعدم نیت پاک فتنه گران دارد.

 

انتهای پیام/