رئیس دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی گفت: ماموریت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمینی خلاق،فعال و با بصیرت است.

سید حسین مجتبوی در حاشیه همایش تربیت سیاسی و اجتماعی، جایگاه و اقتضائات آن در تربیت معلمان در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به اسناد بالادستی و راه کار های مقام معظم رهبری در جهت بصیرت افزایی جامعه اظهارداشت: برگزاری این همایش، کرسی های آزاد اندیشی و همچنین دعوت از تحلیگران نخبه در مسائل سیاسی  جهت ارتقاء سطح آگاهی های معلمان آینده کشور برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه معلمان آینده باید دو نقش انتقال ارزش ها و پژوهش گری را  به خوبی انجام دهند تصریح کرد: در حال حاضر با وجود تهدیدات جنگ نرم از سوی دشمنان نیازمند معلمانی با بصیر ت برای مبارزه با این تهدیدات می باشیم.

 

مجتبوی همچنین با تاکید بر افزیش سطح آگاهی معلمان شاغل در جهت بینش سیاسی و اجتماعی ادامه داد: این دانشگاه علاوه بر،برگزاری کلاس هایی برای دانشجویان طی تفاهم نامه ای با معاونت پژوهشی اداره کل ـآموزش پرورش خراسان رضوی اقدام به برگزاری کلاس های ضمن خدمت برای معلمان شاغل نیز کرده است.

 

رئیس دانشگاه خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۹ مرکز آموزش عالی و پردیس دانشگاهی با ۶۵ هزار دانشجو مشغول به تربیت معلمان برای نسل آینده کشور می باشند  ادامه داد: سهم استان خراسان از این دانشگاه هها  ۴ مرکز آموزش عالی در شهرستان های مشهد، سبزوار ،نیشابور و تربت حیدریه می باشد.

 

وی با اشاره سال آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان وپذیرش دانشجو خاطرنشان کرد: اولین دوره فارغ التحصیلان در سال ۹۵ بعد از آزمون جامع به استخدام رسمی آموزش و پرورش درخواهند آمد.

 

انتهای پیام/