وعده یک‌هفته‌ای آموزش‌وپرورش ششتمد برای پاسخگویی به مردم در موضوع برخورد با اهانت کنندگان به قرآن و ساحت اهل بیت علیه السلام.

ساعت ۱۲ ظهر امروز طبق وعده صورت گرفته تعداد زیادی از مردم ششتمد به‌منظور تحصن در محل محوطه ساختمان مدیریت آموزش‌وپرورش ششتمد اقدام کردند.
به نمایندگی از این افراد که نسبت به مسامحه‌کاری و سیاسی‌کاری مسئولان ششتمد و شهرستان سبزوار در برخورد با توهین‌کنندگان به قرآن و ساحت اهل‌بیت علیه‌السلام در مدارس ششتمد معترض هستند بیش از چهل نفر به محل محوطه ساختمان مدیریت آموزش‌وپرورش ششتمد مراجعه کردند.
به گفته برخی از این افراد این روش به‌منظور پرهیز از هرگونه تنش و به‌منظور انتقال اعتراضات در فضایی آرام و گرفتن فرصت هرگونه بهانه‌گیری از مسئولان انتخاب شد؛ چه این روزها اظهارات برخی افراد و مسئولان در ششتمد نشان از دارد که قصد دارند با توسل به بهانه‌هایی مانند ضرورت وجود آرامش در ششتمد و پرهیز از التهاب و اختلاف مردم متدین منطقه را از پیگیری مطالبات و درخواست‌های خود مبنی بر برخورد درخور با توهین‌کنندگان به اعتقادات مردم بازدارند.
به گفته شاهدان و تأیید ضمنی مسئولان مربوطه دو تن از مسئولان مدیریت آموزش‌وپرورش ششتمد پس از یک ساعت مذاکره با نمایندگان مردم قول قطعی دادند که حداکثر ظرف یک هفته پاسخ درخوری برای مردم ارائه دهند. هرچند به نظر می‌رسد مسئولان در ششتمد تا همین‌الان هم در این موضوع وقت‌کشی بسیاری کرده‌اند اما معترضین به‌منظور اثبات خیرخواهی خود قول مدیریت حراست و معاونت مالی این مجموعه را پذیرفته و صبر پیشه کردند.
این اتفاقات در حالی است که پس از انتشار خبر تحصن معترضین در ششتمد بسیاری از افراد در سبزوار هم به طرق مختلف برای پیگیری موضوع و شرکت در جمع معترضین اعلام آمادگی کرده بودند. امری که باعث شد طی دو روز گذشته رفت آمد نیروهای امنیتی در این منطقه به‌شدت تشدید شود.
متأسفانه شنیده‌شده در حال حاضر به‌واسطه فضای مسمومی که برخی جریانات معلوم‌الحال در ششتمد به وجود آورده‌اند، حجت‌الاسلام اسلامی خواه به‌منظور رفع هرگونه بهانه‌ای ششتمد را ترک کرده و در حال حاضر در سبزوار به سر می‌برد.
ازآنجاکه رفتارهای برخی افراد در ششتمد نشان می‌دهد که گمان دارند با وقت‌کشی به‌مرور مطالبه گری و اعتراضات مردم در این زمینه رو به سردی گراییده و می‌توانند از این طریق راه گریزی از مسئولیت‌های خود دراین‌باره بیابند، لازم است یادآوری شود با توجه به فرصت مجددی که مردم متدین ششتمد و روحانیت انقلابی این منطقه از سر خیرخواهی به مسئولان ششتمد داده‌اند به‌هیچ‌وجه به صلاح نیست که صاحب‌منصبان در این شهر بیش از این اعتماد مردم نسبت به سیستم مدیریتی و امنیتی و اجرایی منطقه را دچار خدشه و خسارت کرده و به‌جای برخورد مناسب و درخور با هتاکانی که اعتقادات مردم را به سخره می‌گیرند مسیر عافیت‌جویی و تشکیک در پیش بگیرند چه مسئولیت هرگونه اتفاقی دراین‌باره مستتیم متوجه کسانی است که به مسئولیت شرعی و قانونی خود عمل نکنند.