فرماندار سبزوار از ایجاد ایستگاههای صنایع دستی روستایی در حاشیه محور شاهرود سبزوار خبر داد.

 

احمد برادران در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره تصادفات ناشی از خستگی رانندگان در محور شاهرود به سبزوار اظهارداشت: مسافت طولانی و عدم وجود جایگاهای مناسب برای استراحت رانندگان درصد بالایی از این تصادفات را منجر می شود.

 

وی با بیان اینکه در جلسه ای با مسئولین اداره راه و شهرسازی و همچنین فرمانده پلیس راه استان طرح استقرار ایستگاه های صنایع دستی در مکان های مناسب با قابلیت ایجاد استراحتگاه ها بررسی شده است.

 

برادران همچنین به وجود برخی نواقص ایمنی در راه ها اشاره کرد و ابراز داشت: این نواقص در مسیر بردسکن به سبزوار منجر به تصادفات با خسارات جانی می شود که درصدد ایمن کردن نقاط از طریق اصلاحات هندسی هستیم.

 

فرماندار سبزوار در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر حل معضل ترافیک درون شهر پاسخ داد: این مشکل از طریق ایجاد طرح جامع ترافیک شهرستان قابل حل می باشد.

 

وی بابیان اینکه این طرح برای اولین بار در سبزوار وبه صورت پایلوت کشوری در شهرستان ایجاد و اجرا خواهد شد ادامه داد: طرح جامع ترافیک شهری هنوز در مرحله مطالعات است.

 

برادران نبود پارکینگ های مناسب را معضل دیگری برای ترافیک شهری دانست و هچنین ادامه داد: عدم تناسب تعداد وسائل نقیله با خیابان ها نیز از مشکلات دیگر می باشد.

 

فرماندار سبزوار همچنین با بیان اینکه در حال حاضر تصمیمات شورای ترافیک تنها مسکنی برای ترافیک شهر است تصریح کرد: یک طرفه کردن برخی از خیابان ها تنها مشکل ترافیک را به نقطه دیگری منتقل می کند.

 

وی فرهنگ سازی را عامل مهم دیگری برای حل مشکلات در بلند مدت بیان کرد و ادامه داد:درصدد هستیم تا با همکاری آموزس و پرورش اقدام به یاخت شهرک ترافیکی در شهرستان بکنیم.

 

انتهای پیام