وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نشریاتی که در حوزه های دفاع مقدس دین و اقتصاد مقاومتی کا رکنند می توانند تا سه برابر از یارانه مطبوعات بهره مند شوند.

به گزارش بصیر سبزوار،علی جنتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های رسانه سبزوار با بیان اینکه ظوابطی را بر حمایت از نشریات در نظر گرفته این اظهارداشت براساس این ظوابط امتیازاتی را به نشریات می دهیم .

 

وی با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ بر توسعه و پیشرفت نشریات محلی تاکید کرد: سیاست ما حمایت های مادی و معنوی و نشریات محلی و ایجاد زمینه های لازم برای کسب مهارت های لازم می باشد.

 

جنتی همچنین برحمایت ویژه از استان های دوردست ومناطق محروم اذعان کرد و خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از استان ها باید امکانات زیر ساختی نظیر چاپخانه ایجاد شود تا اصحاب رسانه برای چاپ نشریات خود به استان های همجوار سفر نکنند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مسئله بیمه خبرنگاران اشاره کرد و ادامه داد: براساس ظوابط مسئولین بیمه کردن خبرنگاران با اصحاب رسانه بوده اما وزارت ارشاد برای این حمایت از مطبوعات این هزینه هارا پرداخت می کند.

 

وی تاکید کرد: پرداخت این هزینه منوط به مشخص بودن رسانه و کاری است که خبرنگاران در آن انجام می دهند.

 

جنتی همچنین در مورد تعداد رسانه های موجود در کشور این چنین تشریح کرد: توسعه نشریات هر مقدار که لازم باشد به انجام خواهد رسید و در حال حاضر هیچ محدودیتی برای افزایش نداریم و این روند تا زمانی که به نقطه اشباع برسیم ادامه خواهد داشت.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بیش از ۴هزار نشریه اعم از الکترونیک و غیره در مدت ۲سال مجوز گرفته اند وادامه داد: بیش از ۲هزار سایت نیز در حال فعالیت هستند که تسهیلاتی را برای اخذ مجوز این پایگاهها نیز ایجاد کرده ایم.

 

وی همچنین در خصوص ایجاد روزنامه مستقل در سبزوار بیان داشت: برای ایجاد این رزنامه بخش خصوصی باید وارد گود شود و وزارت نیز تا جایی که امکان داشته باشد در زمینه مساعدت خواهد کرد.

 

انتهای پیام/