وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه توانمندی های رسانه در سبزوار گفت: افزایش گستره رسانه ها نشان از بالا بودن سطح فرهنگ است .

 

به گزارش بصیر سبزوار، علی جنتی با بیان اینکه در دولت سعی و اهتمام بر کوتاه کردن زمان اعطای مجوز ها به بوده است اظهار داشت: در ادوار گذشته فرآیند اخذ مجوز مطبوعات برای افراد زمانی نزدیک به۵سال به طول می انجامید که در حال حاضر این مدت به ۵ماه تقلیل یافته است.

 

وی با بیان اینکه نشریات در سالم سازی و شفافیت فضای جامعه نقش کسترده ای را دارند تاکید کرد: اگر نبود اقدامات رسانه ها بی شک بسیاری از مفسدان اقتصادی بدون کوچکترین مزاحمتی کار خود را به انجام میرساندند.

 

جنتی با اشاره به نوع برخورد با مطبوعات با نگاه های مختلف تصریح کرد: هیئت نظارت متشکل از ۷عضو است که از نهاد های مختلف حضور دارند و ما تمام سعی مان را انجام می دهیم تا نگاهی یکسان به تمام مطبوعات با تفکرات مختلف داشته باشیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هیچ نشریه ای را نباید توقیف کرد ادامه داد: توقیف باید آخرین راه حل باشد و ما در صدد اصلاح قانون مطبوعات و ارائه لایحه آن به مجلس هستیم که با توجه به وضع موجود این لایحه در سال آینده و در مجلس جدید مورد بررسی قرار می گیرد.

 

وی همچنین به پرداخت یارانه ها به نشریات و مطبوعات اشاره کرد و افزود: در سال جاری یارانه نشریاتی را که به نوعی و بسته دولت ویا نهاد های خاص بودند را قطع کرده ایم و بیشتر این یارانه را به مطبوعات خصوصی و محلی اختصاص داده ایم.

 

جنتی همچنین ایجاد دانشکده خبر را امری مهم در افزایش سطح مهارت های خبرنگاران و روزنامه نگاران دانست و بیان داشتک تحصیل بیش از ۱۵۰۰نفر از علاقمندان به این رشته کمک شایانی به افزایش سطح آموزش دراین رشته است.

 

گفتنی است نمایشگاه توانمدی های رسانه سبزوار عصر امروز و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

 

انتهای پیام/