وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: قیام سربداران الگوی تمام عیار ظلم ستیزی برای جهانیان است.

به گزارش بصیر سبزوار علی جنتی در کنگره بین المللی سربدارن با بیان اینکه این قیام الگویی تمام عیار در جهت ظلم ستیزی در جهان است اظهار داشت: این جنبش عمیق و تاثیر گذار فراتر از مان بوده و در طول تاریخ تا به امروز ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه سربداران با قیام خود ثابت کردند که آسانتر است در راه عزت و شرف سر به دار بدهیم تاکید کرد: چنین مفهومی عاریت گرفته شده از قیام عاشورا است و درامتداد علم شهدای نینوا است.

 

جنتی با بیان اینکه این قیام مهم ترین جنبش مردمی در طول تاریخ تا انقلاب اسلامی است تصریح کرد: با توجه به تحولات جهان در حال حاضر نیازمند بازشناسی ابعاد معرفتی آن برای ملت ایران و سایر ملل آزادی خواه هستیم.

 

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی مشکل بزرگ ملت ها را چشم داشتن به دهان غربی ها در تمام زمینه ها دانست و خاطر نشان کرد: اکنون که کاستی های فرهنگ غرب به مشخص شده است باید با شناسایی فرهنگ غنی اسلامی درجهان جلوه گری کنیم.

 

وی داعش را تنها یکی از جلوه های بزک کرده فرهنگ غرب است ادامه داد: ما فرزندان همان نسل سربدارن هستیم که عاشق شهادت بوده و به دور از عافیت طلبی از گوهر جان نیز در این فرو گذار نخواهیم کرد.

 

انتهای پیام /