اولین همایش وقف علم و فناوری با حضور مسئولان در سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،مدیر دفتر نخبگان شمال شرق کشور در این همایش با بیان اینکه طرح وقف علم و فناوری راه کار مهمی برای تامین مالی پروژهای علمی است اظهار داشت: هدایت وقف ها به سمت طرح های علم و فناوری از جمله تامین نیاز های روز کشور است.

 

زارعی با اشاره به اینکه وقف های مالی در زمینه های علمی می توانند زیر ساخت مناسبی را برای جرای پروژه های علمی فراهم کنند تاکید کرد: در حال حاضر مهم ترین مشکل در راه تولید انبوه ابداعات نبود اسپانسر های مالی مناسب است.

 

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای نخبگان نیست تاکید کرد: مشارکت مردم و هدایت خیرین به سمت وقف های علمی می تواند این مشکل را حل نموده و در دراز مدت برکات بسیاری را نصیب کشور کند.

 

زارعی با بیان اینکه شرکتهای دانش بنیان و فعالان در دفاتر نخبگان شاخه ای از اقتصاد مقاومتی هستند تصریح کرد: وقف علمی نیز حلقه واسطی برای تکمیل چرخه اقتصاد در این زمینه خواهد بود.

 

مدیر دفتر نخبگان شمال شرق کشور همچنین از هماهنگی و رایزنی ها با پارک های علم و فناوری خبر داد و خاطر نشان کرد: این هماهنگی ها و ارتباطات می تواند مشکلات بسیاری را از دوش دفتر نخبگان بردارد.

 

وی همچنین با بیان اینکه واقفان در حوزه های کسب و کار نقش مهمی در تامین مالی حوزه های مختلف دارند ادامه داد: در حال حاضر زمینه های مختلفی برای فعالیت واقفان به وجود آمده که می توان با هدایت این سرچشمه زوال ناپذیر به گسترش آنها پرداخت.

 

انتهای پیام/