با حضور جمعی از مسئولین شهرستان نوزدهمین پایگاه اورژانس هوایی کشور در سبزوار به بهره برداری رسید.

مسئول اورژانس سبزوار در حاشیه این مراسم در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه مطابق برنامه تحول سلامت ۴۴مرکز اورژانس هوایی در کشور ایجاد خواهد شد اظهار داشت: با رایزنی های انجام گرفته سبزوار در بیست الویت اول کشور قرار گرفته و به بهره برداری رسید.

 

علی شریفان با اشاره به شعاع پروازی ۱۵۰کیلومتری بالگرد و ایجاد مراکز اورژانس هوایی در شاهرود و مشهد ادامه داد: با بهره برداری از این مرکز اورژانس در سبزوار مسیر تردد زائران علی ابن موسی الرضا از دامغان تا مشهد به طور کامل تحت پوشش اورژانس هوایی قرار خواهد گرفت.

 

وی همچنین با برشمردن دیگر مزیت های ایجاد این پایگاه تصریح کرد: استفاده از این بالگرد در مواردی مانند مسیر های صعب العبور که خودروهای اورژانس قادر به خدمات رسانی نخواهند بود و همچنین انتقال مادران باردار در شرایط اورژانسی نیز قابل استفاده خواهد بود.

 

شریفان با بیان اینکه این بالگرد به صورت تمام وقت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قرار دارد خاطر نشان کرد: مدت اجاره این بالگرد مطابق تمام اورژانس های هوایی کشور تا اردیبهشت ماه است که پس از پایان رسیدن مدت مجدد قابل تمدید خواهد بود.

 

مسئول اورژانس سبزوار همچنین با اشاره به موارد ایمنی مورد نیاز به محل استقرار و دپوی سوخت مورد نیاز خاطر نشان کرد: با رایزنی های انجام گرفته با دستگاه های مربوط هیچ مشکلی در تامین امنیت و ایمنی مورد نیاز نخواهد بود.

 

 

انتهای پیام/