مسئول ستاد بازسازی عتبات در سبزوار از افزایش 4برابری کمک شهروندان به این ستاد نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار علی اکبر دلبری با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت سال جاری تا کنون بیش از یک میلیارد و چهارصد و پنجا میلیون ریال کمک های نقدی و غیر نقدی شهروندان سبزواری به این ستاد بوده است اظهار داشت: این رقم نسبت به سال گذشته از رشد چهار براری برخوردار بوده است.

 

وی با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی نسبت آشنایی با معارف دینی و تبیین ارزشمندی این حرکت در کمک به بازسازی عتبات در سال جاری با قوت بیشتری صورت گرفته است ادامه داد: ستاد بازسازی عتبات از سال ۸۵ در سبزوار آغاز به کار کرده و جزء ۶ستاد مرکزی در استان نیز قرار گرفته است.

 

دلبری همچنین با اشاره به خدمت رسانی خدام سبزواری در مراسم اربعین امسال به زوار حضرت ابا عبدالله حسین تصریح کرد: پس از رایزنی ها با ستاد برگزاری اربعین خدام سبزواری در موکب صاحب الزمان به خدمت رسانی به زوار پیاده مسیر نجف تا کربلا پرداهتند.

 

مسئول ستاد بازسازی عتبات در سبزوار با بیان اینکه بیش از بیش از ۶۸خادم مرد و زن از سبزوار در این موکب حضور داشتند تصریح کرد: ارائه بیش از یکصد و ده هزار غذای گرم به زائرین و همچنین اسکان با هزینه ای بالغ بر۹۰میلیون تومان به انجام رسید.

 

دلبری همچنین با بیان اینکه طلاکاری سه ایوان باب الرضا،باب المراد ،و باب القریش در حرم حضرت جواد برعهده خراسان رضوی است ادامه داد: مبلغ هر خشت طلای این ایوان ها معادل ۳۰۰هزار تومان است که خیرین با پرداخت آن می توانند نام خود را برروی خشت حک کرده و در یکی از ایوان ها به کارگیری کنند.

 

وی با بیان اینکه هر ایوان از ۸هزار خشت طلا تشکیل خواهد شد ادامه داد: در حدود ۱۷۰خشت طلا توسط خیرین سبزواری خریداری شده و سند افتخار آن نیز به خیرین اهدا شده است.

 

انتهای پیام/