رئیس دانشگاه حیم سبزوار از ارسال پیام آیت عظام نوری همدانی،سبحانی و جوادی آملی به کنگره بین المللی سربداران خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار محمد جواد حداد نیا در نشست خبری برگزرای این کنگره با بیان این که بر اساس مصوبه شورای سیاست گذاری برگزاری این کنگره در روزهای ۲۵ الی ۲۸ آبان ماه خواهد بود اظهارداشت: طی دیدارهایی که با آیات عظام نوری همدانی و سبحانی در خصوص برگزاری کنگره داشته ایم ایشان پیام خود را به صورت تصویری برای کنگره ارسال خواهند کرد.

 

وی همچنین با اشاره به تماس تلفی با آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: ایشان نیز قول مساعدی برای ارسال پیام خود به این کنگره داده اند.

 

حداد نیا همچنین با توضیح روند اجرایی برنامه کنگره سربداران ادامه داد: تا کنون بیش از ۱۹۰مقاله علمی به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که این رقم خود رکوردی در تاریخ برگزاری کنگره ها در شهرستان است.

 

رئیس دانشگه حکیم سبزواری با اشاره به بین المللی بودن کنگره سربدارن از حضور شخصیت های برجسته علمی بین المللی در روزهای همایش خبر داد.

 

وی همچنین از دیگر برنامه های فرهنگی که در خلال برگزاری کنگره انجام خواهد گرفت از تقدیر از عوامل فیلم سربدارن نام بردو تاکید کرد: عوامل این فیلم اعم از کارگردان و هنرپیشه گان طی حضور خود دراین کنگره تقدیر و قدردانی خواهند شد.

 

حدادنیا یکی از مشکلاتی برگزاری این کنگره را عدم پروازهای مناسب فرودگاه دانست و ادامه داد: درصددیم تا با هماهنگی فرودگاه پروازی را برای مهمانان به صورت رفت و برگشت چارتر کرده تا این مشکل را نیز حل کنیم.

 

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری همچنین با اشاره به بحث اعتباری برگزاری این کنگره خاطر نشان کرد: تاکنون هیچ گونه کمکی از هیچ ارگانی برای برگزاری این همایش به دست ما نرسیده است.

 

انتهای پیام/