رئیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور از اجرای طرح کتاب گویا همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی در سبزوار خبر داد.

 

زیبا باغانی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه تولید کتاب هایی که با خط بریل و برای نابینایان مستلزم هزینه های زیادی است اظهار داشت: با ابتکاری که در نهاد کتابخانه های سبزوار انجام شد علاقه مندان به کتابخوانی همزمان با مطالعه کتاب ها با ضبط صدا زمینه مطالعه روشندلان را نیز فراهم میکنند.

 

وی با بیان اینکه این روش نیز به نوعی ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور خواهد بود تصریح کرد: طی سال گذشته بیش از ۴۰عنوان کتاب به صورت گفتاری تهیه شده که بعد از ویراستاری های لازم به در اختیار انجمن نابینایان قرار گرفته است.

 

باغانی همچنین با بیان اینکه باید فرهنگ کتاب خوانی را در کشور احیا کنیم ادامه داد: در حال حاضر اجتماع های مختلفی در هر گوشه از شهر برگزار می شود و باید از این ظرفیت برای معرفی کتاب استفاده کرد.

 

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی سبزوار به فعالیت ۷کتابخانه مشارکتی در سبزواراشاره کرد و افزود: فعالیت این تعداد متابخانه به صورت مشارکتی نشان از پتانسیل بالای جامعه سبزوار برای ارتقا سطح کتابخوانی دارد.

 

وی با بیان اینکه کتابخانه قدیمی ترین کتابخانه سبزوار در سال ۱۳۳۲تاسیس شده است ادامه داد: در ال حاضر ۱۵کتابخانه در سبزوار فعالیت می کنند.

 

باغانی با بیان اینکه در چشم انداز تهاد کتابخانه های کشور فضای مناسب به ازای هر ۱۰۰نفر را ۸مترمربع اعلام کرده است خاطر نشان کرد: متاسفانه این رقم برای سبزوار در حدود یک وچهار دهم متر است .

 

انتهای پیام/