رئیس نهاد کتابخانه ها عمومی سبزوار از برگزاری دویست و سیزدهمین نشست کتابخوانان کشور در سبزوار خبر داد.

زیبا باغانی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه اولین نشست کشوری کتابخوانی است که در سبزوار برگزار می شود اظهارداشت: این نشست دوشنبه و از ساعت ۵تا ۷عصر در محل تالار کاشفی برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در این برنامه که باحضور مسئولان شهری برگزار خواهد شد افراد در مدت زمان ۵الی ۷دقیقه که در اختیار دارند به معرفی کتاب با هدف آشنایی بیشتر افراد با عنوان و محتوا آن می پردازند.

 

باغانی تصریح کرد: هدف از برگزاری چنین نشت هایی افزایش سطح آشنایی مردم با کتاب ها و نوعی فرهنگ سازی برای ترویج گتا بخوانی در بین جامعه است.

 

وی همچنین از افتتاح طرح آرامش با کتاب در پارک ارم سبزوار خبرداد وخاطر نشان کرد: این طرح به همت انجمن خیرین کتاب در این پارک آغاز شده و سعی می شود در سایر پارک ها نیز ادامه پیدا کند.

 

مسئول نهاد کتابخانه های عمومی سبزوار در تشریح طرح آرامش با کتاب عنوان کرد: در این طرح باکس های کتاب در کنار نیمکت ها نصب شده و انجمن خیرین اقدام به شارژکتاب به صورت مستمر دردوره های مختلف خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در مکان های عمومی این طرح درمکان هایی مانند آرایشگاه ها مراکز بهداشتی و درمانی و نانوایی ها نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

 

انتهای پیام/