اولین سلامتکده سبزوار با حضور معاون طب سنتی وزارت بهداشت به بهره برداری رسید.

به گزارش بصیر سبزوار، عصر گذشته با حضور معاون طب سنتی وزارت بهداشت اولین سلامتکده سبزوار و بیستمین سلامتکده کشور به بهره برداری رسید.

محمود خدادوست در این مراسم با بیان اینکه در این سلامتکده ها ارائه انواع درمان ها و داروهای سنتی انجام خواهد گرفت تصریح کرد: متاسفانه تاکنون مردم و فعالان این حوزه بدون توجه به علم طب سنتی اقدام به استفاده از برخی داروهای سنتی می کردند.

 

وی با اشاره به نظارت وزارت بهداشت بر سلامتکده ها و حضور افراد متخصص در این مراکز ادامه داد: ساماندهی و سازماندهی مراکز طب سنتی با عنوان سلامتکده سبب خواهد شد تا سوء استفاده افراد وسود جو کاهش پیدا کرده و همچنین مردم به شیوه علمی از داروها استفاده کنند.

 

خدادوست با تاکید بر حضور متخصصین فنی در این سلامتکده ها خاطر نشان کرد: در صورت مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد این سلامتکده های متخصصین وزارت بهداشت نیز در کنار آنها به راهنمایی و توضیح موارد خواهند پرداخت.

 

معاون طب سنتی وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ۱۷ رشته محل تربیت دکترای تخصصی طب سنتی در کشور وجود دارد که از این رقم  ۸ رشته محل داروسازی سنتی و ۸ رشته محل  تاریخ پزشکی و میراث مکتوب  پزشکی است.

 

وی همچنین با اشاره به ظرفیت بالای سبزوار در گیاهان دارویی ادامه داد: در آینده ای نزدیک یک سلامتکده تیپ طب سنتی با معماری سنتی ایرانی اسلامی در سبزوار با متراژ ۱۶۰۰ متر مربع با هزینه وزارت بهداشت  تاسیس می شود .

انتهای پیام/