معاون برنامه ریزی فرمانداری گفت: رویکرد بازآفرینی بهترین راه برای نجات کوی گلستان از وضعیت کنونی است.

به گزارش بصیر سبزوار، حسن پارسی پور در حاشیه نمایشگاه دورترین همسایه که به منظور نمایش معظلات این منطقه برپا شده است با بیان اینکه تا کنون رویکردهای متفاوتی در این رابطه اتخاذ شده است اظهار داشت: بهترین راه برای حل معظلات کوی گلستان رویکرد بازآفرینی با حفظ پتانسیل های گردشگری و تاریخی است.

 

وی با بیان اینکه ین محله به عنوان محله هدف در طرح بازآفرینی انتخاب شده است تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح باید اقدامات در دودسته فوری و بلند مدت به انجام برسد.

 

پارسی پور ادامه داد: در اقدام فوری نیاز است تا قسمتی از خدمات مورد نیاز زندگی شهری از قبیل جمع آوری آب ها سطحی،تعمیر شبکه برق افزایش فشار و مرمت شبکه آبرسانی و ارائه خدمات بهداشتی در این منطقه انجام گیرد و با توجه به اقدام فوری این مراحل تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

 

معاون برنامه ریزی فرمانداری با اشاره به رویکرد بلند مدت برای حفظ بافت تاریخی و کاربری ها مختلف این محله نیز خلطر نشان کرد: مشاور در حال تدوین طرحی است که با اجرای آن بتوان به بازآفرینی موفق در کوی گلستان رسید و این طرح نیز منافاتی با برنامه اقدام فوری در محله نداشته باشد.

 

وی تصریح کرد: در این طرح شاکله اصلی کوی گلستان حفظ شده و تنها بستر و فرصتی برای اهالی فراهم خواهد شد تا بتوانند با استفاده از ظرفیت ها یموجود به استحکام بنای خود با همان بافت بپردازند.

 

پارسی پور همچنین با بیان اینکه اقداماتی نیز برای ایجاد تمایل در اهالی برای اعتماد سازی نیاز است ادامه داد: قبل از اجرای برنامه بلند مدت با ید کارهای فرهنگی و اجتماعی در این محله انجام شود.

 

انتهای پیام/