بعد از سالها کشمکش و بحث های زیاد در خصوص احداث شهرک صنعتی داورزن ،همین ماه گذشته بود که با خبر شدیم، کلنگ ناحیه صنعتی داورزن با حضور دکتر سید ابریشمی معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، رضا فلاحی فرماندار شهرستان، محمدرضا محسنی ثانی و رمضانعلی سبحانی فر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اصغریان مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی و جمعی از مسئولان شهرستان داورزن به زمین زده شد.

حتی اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و زمینی به متراژ ۵۰ هکتار در حدود ۱۲کیلومتری شهر داورزن برای این منظوردر نظر گرفته شده بود.

اینک خبرها حاکی از این است که تمام این کلنگ زنی ها و وعده وعیدها همه اش سرکاری بوده و اصلا زمین و اعتباری پیش بینی نشده است.

علی قاسمی کیا نماینده مردم داورزن در شورای اسلامی استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان خراسان رضوی در این باره گفته است:

“درست همین چندی پیش بود که کلنگ اجرایی شهرک صنعتی شهرستان داورزن با حضور معاونت محترم وزیر و مسولین در شرق مرکز شهرستان به زمین خورد وحضور لودرها و کامیونها و… حکایت از اقدامی جدی و بی وقفه را می رساند، گویا اندک زمانی بگذرد زیرساختهای شهرک اعم از برق، آب، گاز و خیابان کشی و بلوک بندی آن اجرایی شده .

وی با بیان اینکه یکی از معضلات اصلی شهرستان که همانا ایجاد زیرساخت برای اشتغال جوانان است بیان کرد: متاسفانه و در کمال تعجب بعد از مدتی تامل دریافتیم که تمام این موارد کلنگ زنی به صورت سوری بوده است . حتی زمینی که کلنگ زنی شده است توسط اداره اموراراضی و متولیان امر واگذارنشده است.”

گر چه مردم شهرستان شهرستان داورزن به وعده هایی از این دست عادت دارند اما اینگونه وعده و اظهارات مسوولین نشان دهنده نهایت بی برنامگی در احداث و بهره برداری از یک پروژه کوچک است که قاعدتا می بایست از اولین روز آغاز احداث این پروژه زمانبندی مشخصی برای اتمام آن نیز اعلام می شد.

معمولا مرسوم است برای احداث یک پل ، هتل و …. از اولین روز کلنگ زنی تابلو شمارش معکوس زمانبندی که نشان دهنده تعداد روزهای باقیمانده برای افتتاح پروژه است نصب می شود امانه تنها در پروژه ای با این درجه اهمیت برای یک شهرستان تازه تاسیس، زمانبندی مشخصی در نظر گرفته نشده بلکه شروعی هم برایش متصور نیست.هر چند که امیدواریم مسئولین با مدیریت صحیح منابع وعده های داده شده را در زمان خود عملی کند.