عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دیپلماسی ایران در برابر مسائل سوریه و حضور قدرتمند مستشاری سبب مقاومت سوریه در برابر داعش شده است.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،محمد رضا محسنی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مقاومت سوریه در برابر داعش آمریکایی ها را به ستوه آورده است اظهار داشت: کمک های مستشاری و دیپلماسی که ایران در برابر مسائل منطقه اتخاذ کرده است سبب شده تا سوریه استوار در برابر داعش و کشورهای حمایت کننده اش ایستادگی کند.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوریه تنها راه ارتباطی ایران با محور مقاومت بود تصریح کرد: آمریکا و هم پیمانانش در ابتدای با ائتلافی خواستار برکناری بشار اسد از قدرت بودند تا بتواند تنها راه ارتباطی ایران با مقاومت را از بین ببرند.

 

وی ادامه داد: هدف آمریکا مهار بیداری اسلامی از طریق سقوط دولت سوریه و همچنین احاطه به شیعیان یمن و ایجاد دولتی دست نشانده در کشورهای اسلامی بود.

 

محسنی با اشاره حمایت های مالی و تسلیهاتی کشورهای مختلف برای برکنار کردن بشار اسد از حکومت درسوریه اذعان کرد: دلارهای نفتی عربستان و حمایت های ترکیه و سوریه نتواستند سوریه را به زانو در آورند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به حضور نظامی روسیه در مقابله با داعش اشاره کرد و تصریح کرد: با وارد شدن روسیه به این جنگ و همچنین کمک های مستشاری ایران محاصره حلب پایان یافت و سعی می شود تا راه ارتباطی داعش و ترکیه نیز مسدود شود تا حمایت های تسلیهاتی و نیز با خلل ایجاد شود.

 

وی همچنین با اشاره به سفر هیت دیپلماتیک ایران به سوریه و لبنان خاطر نشان کرد: آنچه در این سفر دیده شد ولایت پذیری نیروهای مقاومت بود و اینکه جایگاه ولایت ما را به عزتمندی در منطقه رسانده است.

 

انتهای پیام/