معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت:برنامه های پرورشی و متون تربیتی باید در صدر برنامه های آموزش وپرورش باشد.

به گزارش بصیر سبزوار ،احمد برادران در جمع مدیران پرورشی مدارس سبزوار با اشاره به نقش تربیتی معلمان اظهار داشت: معلمان نقش الگویی را برای دانش آموزان داشته و تاثیر به سزایی را در آینده آنها خواهند داشت.

 

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان امروز،مادران و پدران فردای کشور هستند تصریح کرد: امروز غفلت از آموزش و پرورش آینده کشور را متاثر خواهدکرد.

 

برادران به برنامه های آموزشی و کسب مهارت ها در دیگر کشور های پیشرفته اشاره و تاکید کرد: متاسفانه در کشور ما کسب دانش سقف مسائل آموزشی را در اختیار گرفته و این در صورتی است که کسب مهارت ها برای زندگی در جامعه و ایفای نقش بسیار مهم تر خواهد بود.

 

فرماندار ویژه سبزوار با بیان اینکه راه سعادت از مدرسه عبور می کند و برای رسیدن به خوشبختی باید این مسیر راطی کرد ادامه داد: باید فضای مناسبی برای دانش آموزان در مدارس ایجاد کرد تا شوق حضور در محیط برایشان فراهم شود.

 

وی با بیان اینکه توجه به احکام دین باید در صدر امور تربیتی قرار گیرد خاطر نشان کرد: نوع تربیت دانش آموزان در آینده کشور و رفتار اجتماعی آنها منوط به آموزش احکام و روش های تربیتی صحیح اسلامی است.

 

برادران با اشاره به رقم برخی از ناهنجاری ها و مشکلات در جامعه ادامه داد: برای کاهش این رقم باید از امروز و با استفاده از روش های کسب مهارتهای زندگی صحیح در مدارس بکوشیم.

 

انتهای پیام/