رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: کار تفحص در بیمارستان به صورت 100درصد به پایان رسیده و هیچ مصدومی در بیمارستان های عربستان نداریم.

به گزارش بصیر سبزوار،سعیداوحدی که در مراسم چهلم جان باختگان منا در سبزوار شرکت کرده بود با بیان اینکه تا کنون چندین بار بیمارستان ها در شهرهای مکه،مدینه و طائف را مورد بازبینی و قرار داده این قطعا هیچ مصدومی را در بیمارستان ها نداریم.

 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۶۸ پیکر در سردخانه محیصن عربستان وجود دارد تاکید کرد: DNAکه از خانواده هایی مفقودین دریافت شده توسط بنده به عربستان منتقل شده است و پس از طی فرآیند تخصصی در حدود یک هفته کار شناسایی و اعلام به پایان خواهد رسید.

 

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اعلام مشخص شدن سرنوشت و دفن پیکر ذاکری از جانباختگان سبزواری فاجعه منا در مکه تصریح کرد: تعداد مفقودین ایرانی فاجعه در حال حاضر ۲۵ نفر است که بعد از شناسایی توسط آزمایش DNA اعلام خواهد شد.

 

اوحدی با بیان اینکه مسئولین عربستانی تعداد پیکرهای ایرانی دفن شده را ۱۲ پیکر اعلام کرده اند خاطر نشان کرد: شواهد موجود این رقم را بالاتر نشان می دهد.

 

وی در با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگهداشتن یاد این فاجعه تاکید کرد: تشکیل کمیته حقیقت یاب مطالبه جدی مسئولان ایرانی برای مشخص شدن زوایای پنهان این فاجعه است.

 

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه این بیش از ۷هزار زائر مسلمان در این فاجعه کشته شدن ادامه داد: عوامل متحجر عربستان در این حادثه حتی حاضر نبودن به مشورت دادن ما برای کاهش این تلفات گوش دهند و با بی تدبیری باعث افزایش کشته شدگان شدند.

 

انتهای پیام/