دانش آموزانی که با فریاد مرگ بر آمریکا به برخی سیاسیونی که شاید دشمنی آمریکا را از یاد برده اند، درس سیاست میدادند. امروز خیلی از دانش آموزان ما قبول شدند اما خیلی از سیاسیون ما مردود.

وقتی به چهار راه بیهق رسیدم، مامورین نیروی انتظامی خیابان را بر روی ماشینها بسته بودند. سریع خودم را به مرکز جمعیت رساندم که روبه روی مدرسه علمیه فصیحیه تجمع کرده بودند. گرچه اغلب جمعیت دانش آموزی بود ولی روحانیون، دانشجویان و مردم عادی هم به چشم میخوردند.

 

صدای سخنران مراسم به گوش میرسید: «زیر دستکش مخملی آمریکا، دست چدنی است.» بعضی از دانش آموزها پلاکاردها و بنرها را در دست داشتند و بعضی هم پیشانیبند «یا حسین» بسته بودند.

 

پیوند زیبای چفیه و چادر را هنگامی دیدم که چند دختر دبیرستانی بر روی چادر خود چفیه انداخته بودند.

 

مادری با بچهی دو سالهاش به راهپیمایی آمده بود. در زیر تابلوی «ما تا آخر ایستادهایم»، پدر شهیدی ایستاده بود.

 

در بین جمعیتی که در راهپیمایی آمده بودند، میشد ۳ نسل متفاوت را دید. ۳ نسلی که اگر چه در بعضی دیدگاهها متفاوتند اما همه بر روی دشمنی با استکبار و حفظ آرمانهای انقلاب، وحدت دارند.

 

رزمنده های قدیمی با فرزندانشان آمده بودند تا بگویند جهاد برای همیشه ادامه دارد.نوجوانان در دست شعارهایی مانند ما «سربازان امام خامنه ای هستیم» و «مطیع امر رهبریم» را داشتند.

 

تابلوهای دست نویس از کنارم عبور میکردند: «هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید.» و جمعیت یک صدا فریاد مرگ بر آمریکا سر میدادند.

 

 

قرائت بیانیه شروع شده بود و دانش آموزان با «الله اکبر» گفتن متن بیانیه را تایید میکردند. در این هوای سرد، لذت بخشترین قسمت مراسم؛ آتش زدن نماد آمریکا بود.

 

اگر که حاجیان در منا بر نماد شیطان سنگ میزنند، امروز هم مجسمهی شیطان بزرگ بینصیب از آتش خشم جوانان انقلابی نبود.

 

امسال آل سعود هم این افتخار را داشت که در کنار اربابانش آمریکا و اسرائیل، بی نصیب از شعار نماند.

 

نونهالان و دانش آموزان با شعارهایشان جنایات رژیم کودک کش آل سعود را محکوم کردند.

 

دانش آموزانی که با فریاد مرگ بر آمریکا به برخی سیاسیونی که شاید دشمنی آمریکا را از یاد برده اند، درس سیاست میدادند.

امروز خیلی از دانش آموزان ما قبول شدند اما خیلی از سیاسیون ما مردود.

 

اینجا خبری از آبمیوه و کیک نبود، کاشکی برخی مسئولین هم به مک دونالدها و وعدههای آمریکایی دل خوش نمیکردند.

 

دانش آموزان با مشت های گره کرده علیه شیطان بزرگ شعار دادند تا به افرادی که با آمریکاییها دست میدهند، هشدار بدهند که هنوز فرزندان خمینی بیدارند.

 

وقتی مراسم تمام شد، دانش آموزان پرچم ایران را رها نکردند در حالی که کف خیابان پر بود از پوسترهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» که لگدکوب شده بود.

 

محمود شم آبادی

انتهای پیام/