طرح ارتقاء سلامت دهان و داندان در مدارس ابتدایی سبزوار با حضور رئیس اداره سلامت دهان و داندان وزارت بهداشت آغاز به کار کرد.

به گزارش بصیر سبزوار،صبح امروز رئیس اداره سلامت بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در این مراسم با بیان اینکه بیش از ۹۰درصد دانش آموزان در گیر بیماری های دندان می باشند گفت: در حال حاضر نزیدیک به ۴۵درصد هزینه های درمانی توسط مردم پرداخت می شود که با اجرای این برنامه سعی خواهد شد تا پرداختی از جیب در این مورد نیز کاهش پیدا کند.

 

صمد زاده با اشاره به اینکه پیشگیری یک از موارد بسیار مهم اجرایی در این بخش است تاکید کرد: اجرای این طرح در مدارس مزیتهای ازجمله در برگیری بیش از ۹۵درصد از کودکان و همچنین در سنین آغاز رشد دندان های دائمی است.

 

وی با بیان اینکه با اجرای آموزش های لازم در مورد پیشگیری از پوسیدگی دندان ها تصریح کرد: امیدواریم در طول اجرای این برنامه ۶ساله شاخص پوسیدگی دندان ها را در کودکان کاهش دهیم.

 

رئیس اداره سلامت بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه نحوه آموزش روش های پیشگیری بیار مهم خواهد بود خاطر نشان کرد: با توجه به امکانات موجود و پیشرفت وسایل آموزشی می توان این برنامه ها را با تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتر اجرا کرد.

 

صمدزاده با اشاره به اهدافی که در برنامه و در انتهای اجرا دیده شده است اذعان کرد: امیدواریم در انتهای برنامه سلامت بهداشت دهان و دندان در مدارس قدمی جدی در کاهش این بیماری ها و جامعه ای با درصد کاهش نیاز به درمان های با هزینه های بالا داشته باشیم.

 

وی همچنین تاکید کرد: دانشگاههای که درصد موفیقت بالاتری دراجرای این طرح داشته باشند با طرح های حمایتی وزارت بهداشت مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام/