همزمان با هفته بسیج دانش آموزی و هفته پدافند غیر غامل در مدرسه شاهد پنج سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،علی اکبرعباسی کارشناس پدافند غیر عامل با بیان اینکه هدف از برگزاری این رزمایش آمادگی دانش آموزان برای مواجه با اتفاقاتی است که در حیطه پدافند غیر عامل دسته بندی می شوند اظهار داشت: دانش آموزان سفیران خوبی برا انتقال این دانش به درون محیط خانواده می باشند.

 

وی همچنین در جمع دانش آموزان با اشاره به اینکه آموزش پدافند غیر عامل نوعی سرمایه گذاری برای کاهش خطرات و آسیب های احتمالی است تشریح کرد: پدافند غیر عامل سبب می شود تا آمادگی لازم در برابر حملات احتمالی ،سیل و زلزله که موجب تخریب زیرساخت ها می شود را پیدا کنیم.

 

عباسی به آموزش‌هایی که در این رزمایش ارائه شد پرداخت و گفت: با اجرای پدافند غیرعامل خسارت‌های مالی، جانی و تاسیساتی ناشی از حوادث و بحران‌ها بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

 

وی همچنین به برگزاری این رزمایش ها به صورت مداوم تاکید کرد و ادامه داد: تمرین و اجرای این رزمایش ها برای کشوری مانند ایران که همیشه در برابر خطرات طبیعی و غیر طبیعی است می تواند منجر به کاهش آسیب ها به صورت قابل ملاحظه ای شود.

 

عباسی همچنین به صرفه جویی های کلان ناشی از پدافند غیر عامل اشاره کرد و افزود: تسلط در اجرای این نوع پدافند صرفه جویی های بسیاری را در ترمیم آسیب ها ناشی از حملات و بلایا برای کشور خواهد داشت.

 

همچنین در این رزمایش دانش آموزان به اجرای سناریوی مواجه با آتش سوزی و برخورد با آسیب های ناشی از حوادث پرداختند.

 

انتهای پیام/