آگاه باشیدکه شما، مسئولِ جان تک‌تک ساکنان این منطقه هستید و اگر خدایی تاکرده با این تعلل‌ها حادثه‌ای ناگوار برای هر یک از اهالی رخ دهد جنبش دانشجویی به‌سادگی از کنار این مسئله نخواهد گذشت

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در راستای مطالبه از مسئولین شهری، در خصوص وضعیت کوچه گلستان اخطاریه‌ای صادر کرده و مسئولیت هر اتفاق غیر قابل پیش بینی و ناخوشایندی را متوجه مسئولین شهری می داند. در اخطاریه این انجمن آمده است:

بسمه‌تعالی
– امروز سرآغاز فهرست بلند مسائل کشور، مسئله عدالت است. دانشجوی جوان اگرچه خود برخاسته از قشرهای مستضعف جامعه هم نباشد به عدالت اجتماعی و پر کردن شکاف‌های طبقاتی به چشم یک آرزوی بزرگ و بی‌بدیل می‌نگرد.
«رهبر معظم انقلاب»
– دانشجو رسالتش در این است که در برابر دردهای جامعه برای همیشه حساس بماند، فقر و محرومیت گودنشینان را دریابد.وای به‌روزی که تحصیل‌کرده‌های جامعه تبدیل بشوند به گروه بی‌درد…وای

شهردار سبزوار دریکی از مصاحبه‌های خود از کوی گلستان با عنوان «قلب سبزوار» یاد می‌کند اما باید گفت در عمل هیچ‌گونه اقدام مؤثری انجام‌نشده است و فقط لبخندِ همه‌چیز خوب است تحویل دوربین‌های عکاسی می‌دهند.

به حال جامعه‌ای که گروه ممتازش تبدیل بشود به گروه بی‌درد. «شهید دکتر بهشتی»

منطقه «کوی گلستان» یکی از فرسوده‌ترین محله‌های شهرستان سبزوار است که سال‌ها در انتظار وعده‌های مسئولین نشسته است و امروز در آتش مثلث ندانم‌کاری آنان می‌سوزد و اگر فریاد دانشجویان مطالبه گر و دغدغه‌مند برنخیزد در آینده‌ای نزدیک شاهد دفن مردم در این کوی خواهیم بود. در این منطقه جمعیتی بالغ‌بر ۳۰۰۰ نفر زندگی می‌کردند اما مشکلاتی از قبیل بافت فرسوده، وضعیت نامناسب بهداشتی، فاضلاب و… سبب کوچ ۲۰۰۰ نفر از مردم این منطقه شده است.

قریب به هفت سال (!) است که مردم این محله پیگیر مشکلات این کوی هستند و با تمام ارگان‌های مربوطه نامه‌نگاری کرده‌اند، ولی چرا تاکنون هیچ پاسخ قاطعی دریافت نشده است؟
شهردار سبزوار دریکی از مصاحبه‌های خود از کوی گلستان با عنوان «قلب سبزوار» یاد می‌کند اما باید گفت در عمل هیچ‌گونه اقدام مؤثری انجام‌نشده است و فقط لبخندِ همه‌چیز خوب است تحویل دوربین‌های عکاسی می‌دهند. از طرف دیگر معاونت نوسازی و بهسازی شهرداری نیز از تصویب کلیاتِ پروژه در گروه ماده پنج می‌گوید و مقصر اصلی اطاله‌ی این طرح را عدم پاسخ صحیح و شفاف از سوی میراث فرهنگی عنوان می‌کند؛ این در حالی است که میراث فرهنگی چندی پیش از آماده بودن طرح بازسازی و مرمت کوی گلستان خبر داد و بسیاری صحبت‌ها و مصاحبه‌های ضدونقیض که در این مختصر نمی‌گنجد.
جمع‌بندی تمامی صحبت‌ها و مصاحبه‌های مسئولین ما را به یک دور باطل رساند که هر ارگان تلاش می‌کند توپ را به زمین دیگری بیندازد و گاهی هم با جابجایی برخی مسئولین، تمامی طرح‌های قبلی ملغی و طرح جدیدی از

مسئولین شهری! از گردش خود در این دور باطل بایستید؛ دوران پیچاندنِ مردم با تصویب این طرح و آن طرح و صدور نظریه‌های بلندبالا دیگر تمام‌شده است. خودتان هم خوب میدانید که برخورد سلیقه‌ای شما آقایان مانع حل مشکلات مردم است و نه قانون و مصوبه و طرح!

سر گرفته می‌شود!
مسئولین شهری! از گردش خود در این دور باطل بایستید؛ دوران پیچاندنِ مردم با تصویب این طرح و آن طرح و صدور نظریه‌های بلندبالا دیگر تمام‌شده است. خودتان هم خوب میدانید که برخورد سلیقه‌ای شما آقایان مانع حل مشکلات مردم است و نه قانون و مصوبه و طرح! شما فکر کرده‌اید که با آسفالت چهارتا کوچه و خیابان انجام‌وظیفه کرده‌اید؟ خنده‌دار است…
بدانید که این‌یک هشدار جدی و یک اخطار از سوی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی است؛ ما دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری (جنبش عدالت‌خواه دانشجویی) پیرو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مطالبه‌ی عدالت اجتماعی ضمن ابراز تأسف از فضای موجود و نگرانی از ادامه این روند با صدور اخطاریه‌ای خطاب به نهادهای ذی‌ربط ازجمله: شهرداری، میراث فرهنگی، شورای اسلامی شهر، معاونت نوسازی و بهسازی شهر سبزوار، فرمانداری و به‌طورکلی مدیریت شهری خواهان توقف این روند کودکانه هستیم. همچنین لازم به ذکر است استانداری،اداره کل راه و شهرسازی، میراث استان و… بی‌تقصیر نبوده و در این امر شانه خالی کرده‌اند.
آگاه باشیدکه شما، مسئولِ جان تک‌تک ساکنان این منطقه هستید و اگر خدایی تاکرده با این تعلل‌ها حادثه‌ای ناگوار برای هر یک از اهالی رخ دهد جنبش دانشجویی به‌سادگی از کنار این مسئله نخواهد گذشت و شما «باید» پاسخگوی عملکردتان باشید.
و کلام آخر اینکه کوی گلستان امروز در آتش بی‌تدبیری و بی‌توجهی شما مسئولین در حال سوختن است و رسالت انقلاب و پیر جماران که این انقلاب برای خدمت به مستضعفین آمده است زیر چکمه‌های بوروکراسی فرتوت اداری و ماله‌کشی مسئولین گمشده است. امید است این اخطاریه موردعنایت شما قرار بگیرد؛ در غیر این صورت جنبش دانشجویی به راه‌های دیگری برای حل این بحران متوسل خواهد شد.
” والعاقبه للمتقین ”
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری