احمد زائري درباره ميزان توليد ماهي كپور و سود حاصله از آن در مجمع توليدي اش، اظهار مي كند: "در حال حاضر مشغول پرورش 300 هزار قطعه ماهي كپور هستم. حدود 8 ماه طول مي كشد تا بچه ماهي هاي كپور به وزن 1 كيلو گرم برسند. قيمت هر كيلو ماهي كپور در بازار داخل حداقل 10 هزار تومان است. اين بدين معني است كه پس از رشد كافي ماهي ها، از فروش آن ها در بازار 3 ميليارد تومان بدست مي آورم كه حداقل 2 ميليارد تومان آن سود خالص است. ماهي كپور بازار بسيار خوبي در داخل دارد و هيچ نگراني بابت فروش آن ندارم."

مروزه ارزش پروتئین ها بر هیچ کس پوشیده نیست. حدود ۲۰ درصد از مجموع پروتئین حیوانی مورد نیاز انسان از ماهی تأمین می شود و تقریبا یک سوم مردم جهان بیشترین پروتئین مصرفی خود را از ماهی بدست می آورند. ماهی های گرم آبی یکی از مهمترین منابع تأمین پروتئین است. سالانه حدود ۱۴۰ هزار تن ماهی گرمابی در ایران تولید می‌شود. سرانه مصرف ماهی در کشور حدود ۸ کیلوگرم است که یک سوم متوسط سرانه جهانی آن است.
ماهی کپور به دلیل ارزش غذایی بالا و نیز برخورداری از بازار صادراتی مناسب از جمله عرصه هایی است که از منظر اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی موضوعیت دارد. خبرنگار بسیج سازندگی در همین زمینه با یک پرورش دهنده موفق ماهی کپور در استان هرمزگان گفت و گویی ترتیب داده است. احمد زائری که دانش آموخته ریاضیات است، به دلیل علاقه به کار تولید و نیز مزیت هایی که در عرصه پرورش ماهی کپور یافته، این حوزه تولیدی را برای فعالیت برگزیده است. او اکنون در حال پرورش بیش از ۳۰۰ هزار قطعه ماهی کپور است.
مطلوب ترین ماهی پرورشی جهان
احمد زائری درباره ویژگی های کپور می گوید: “زیستگاه اصلی ماهی کپور در چین است است اما بدلیل رشد سریع، زندگی گله پذیر، امکان تکثیر مصنوعی و کیفیت مطلوب گوشت به عنوان مطلوب ترین ماهی پرورشی جهان معرفی و در تمام جهان تکثیر و پرورش داده می شود. از ویژگی های بارز ماهی کپور، پذیرش شرایط گرماست. ماهی کپور در دمای ۱۸ درجه سانتی گراد به بالا به خوبی تغذیه می کند و رشد و تکثیر می‌ یابد. بهترین شرایط رشد آنها در دمای ۲۸ ـ ۲۵ درجه سانتی گراد محقق می شود. در دمای ۱۲ درجه سانتیگراد سرعت فرآیند تبدیل غذا به گوشت در ماهی های کپور کاهش می‌یابد و در دمای ۴ درجه سانتیگراد به خواب زمستانی فرو می‌روند.”
او درباره نحوه ورودش به عرصه پرورش ماهی کپور خاطرنشان می کند: “من در دانشگاه در رشته ریاضیات تحصیل کردم و در عین حال به کار تولیدی و ایستادن روپای خود، علاقمند بودم. کار اداری و حقوق بگیری با روحیاتم جور در نمی آمد. به دنبال عرصه ای بودم برای فعالیت تولیدی و در همین حین با تاکیدات عمومی رهبر انقلاب بر امر اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی و افزایش تولید ملی مواجه بودم که انگیزه های من را افزایش می داد. با مطالعاتی که انجام دادم نهایتا به عرصه پرورش ماهی کپور رسیدم.”
در انتظار سود ۲ میلیارد تومانی
این تولید کننده موفق می افزاید: “تحصیل در رشته ریاضیات به من کمک کرد تا ذهن خلاقی داشته باشم و منتظر شغل اداری نمانم. پس از گذراندن دوره های آموزشی کار احداث مجتمع پرورش ماهی گرمابی را با توکل به خدا آغاز کردم. این مجتمع در حال حاضر برای ۵ نفر به صورت مستقیم و برای ۱۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.”
احمد زائری درباره میزان تولید ماهی کپور و سود حاصله از آن در مجمع تولیدی اش، اظهار می کند: “در حال حاضر مشغول پرورش ۳۰۰ هزار قطعه ماهی کپور هستم. حدود ۸ ماه طول می کشد تا بچه ماهی های کپور به وزن ۱ کیلو گرم برسند. قیمت هر کیلو ماهی کپور در بازار داخل حداقل ۱۰ هزار تومان است. این بدین معنی است که پس از رشد کافی ماهی ها، از فروش آن ها در بازار ۳ میلیارد تومان بدست می آورم که حداقل ۲ میلیارد تومان آن سود خالص است. ماهی کپور بازار بسیار خوبی در داخل دارد و هیچ نگرانی بابت فروش آن ندارم.”
هر ۱۵ ماهی کپور معادل یک بشکه نفت
این فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به بازار صادراتی ماهی کپور، می گوید: “ماهی کپور را می توان به عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی روسیه صادر کرد و در حال حاضر بسیاری از همکاران من در حال صادرات این محصول هستند. تقریبا صادرات هر ۱۵ ماهی کپور به کشورهای همسایه معادل یک بشکنه نفت برای کشورمان ارز آوری دارد. بنابراین باید تولید ماهی کپور را جدی گرفت.”
او می افزاید: “برای افزایش ظرفیت تولید تا ۶۰۰ هزار قطعه در سال نیازمند احداث استخرهای بیشتر هستم. بعد از فروش این ۳۰۰ هزار قطعه و بازگشت سرمایه فاز دوم توسعه مجتمع تولیدی را شروع می کنم. علاوه بر این می خواهم با خرید زمین کشاورزی، خودم اقدام به تولید غذای ماهی ها کنم تا هزینه های تولید کاهش یابد.”
هرمزگان می تواند قطب اقتصاد مقاومتی باشد
احمد زائری درباره مشکلات منطقه میناب و سیریک، خاطرنشان می کند: “استان هرمزگان به دلیل استعداد بالقوه خدادای می تواند قطب اقتصاد مقاومتی در جنوب کشور باشد. اما متاسفانه بیشتر جوانان بعد از دریافت دیپلم، برای کارگری به شهرهای بزرگتر مهاجرت می کنند. هیچکس به آن ها نمی آموزد که چگونه می توانند روی پای خودشان بایستند و با استفاده از نعمت های خدادادی تولید ثروت کنند. پرداخت وام های خوداشتغالی در کنار آموزش کارآفرینی به صورت بومی می تواند بسیاری از جوانان را از کارگری به کارآفرینی سوق دهد. من کار تولید را با وام ۴۰ میلیون تومانی بسیج سازندگی شروع کردم اما لازم است همه دستگاه ها به فکر اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی باشند. من آماده ام تا به صورت رایگان پرورش ماهی کپور را به صورت عملی به جوانان علاقمند هرمزگانی آموزش دهم.”
این فعال اقتصاد مقاومتی در کنار پرورش ماهی کپور، عرصه تولیدی دیگری نیز پیش روی خود گشوده است. احمد زائری در حال حاضر مشغول پرورش ۱۰ هزار بلدرچین است و در این عرصه نیز برای ۲ نفر استغالزایی کرده است.