مدیر کل دادگستری استان خراسان درابطه با آخرین اخبا رمربوط به میزان گفت: خبر نهایی از ستاد تدبیر بانک صادارت آمادگی خود را برای پذیرش کارکنان و اموال میزان اعلام کرده است.

حجت الاسلام علی مظفری در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه دادگستری تمام تلاش خود را برای احقاق حق مردم انجام خواهد داد تاکید کرد: در صورت محقق شدن وعده بانک صادرات و بانک مرکزی امیدواریم در کم ترین زمان ممکن مردم به حقوق خود برسند.

 

وی همچنین در خصوص تعداد معوق ماندن پرونده ها در طی مراحل رسیدگی بیان داشت: متاسفانه استان خراسان یکی از استان هایی است که بیشترین حجم از تعداد پرونده های معوق را دارد.

 

مظفری با بیام اینکه در ابتدای سال گذشته در حدود ۲۷۰هزار پرونده به صورت معوق در دادگستری های استان وجود داشته است تصریح کرد: این تعداد علاوه بر یک میلیون پرونده ای است که سالانه در مراجع قضایی استان مورد رسیدگی قرار می گیرد.

 

مدیر کل دادگستری استان همچنین با بیان اینکه در مدت یک سال تعدا ۴۰هزار از این پرونده ها کاهش پیدا کرده است خاطر نشان کرد: با اضافه شدن حدود ۶۰قاضی به آمار قضات استان مدت زمان بررسی پرونده ها کاهش پیدا خواهد کرد.

 

وی همچنین با اشاره به ساختمان های قدیمی دادگستری دراستان خراسان بیان داشت: فرسوده بودن ساختمان ها نیز شرایط کار را سخت کرده که با افتتاح چند ساختمان جدید در استان این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

 

انتهای پیام/